Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

15 березня, 00:00

Європейські правозахисники вимагають припинити тортури в Чечні

Європейська правозахисна організація виступила з третім за рахунком публічним звинуваченням на адресу Росії у зв’язку з тортурами в Чечні, зажадавши виправлення ситуації. Рада Європейського комітету із попередження тортур (КПТ) Мауро Пальма повідомив, що незважаючи на попередні заклики, в Чеченській Республіці досі погано обходяться з ув’язненими, катують і незаконно утримують їх під вартою. Правозахисники стверджують, що погане поводження з ув’язненими в Чечні доходило до побоїв, задушення, ураження електрошоком і підвішування за кінцівки.

Iз моменту початку роботи 1989 року комітет зробив лише п’ять подібних заяв. Предметом публічних заяв комітету в 1992 і 1996 роках була Туреччина, а в 2001, 2003 і 2007 роках — РФ.

Пальма закликав Росію розслідувати повідомлення, які надійшли до комітету з надійних джерел про те, що підозрювані незаконно перебувають під вартою в кількох місцях, переважно в селі Центорой і на базі «Вега» неподалік від Гудермеса. Пальма сказав, що для вживання заходів Росія має приблизно три місяці, по закінченню яких КПТ сподівається відвідати Чечню для перевірки.

Буш пообіцяв Мексиці змінити закон про імміграцію

На зустрічі з президентом Мексики Феліпе Кальдероном президент США Джордж Буш пообіцяв переглянути американські закони про імміграцію. Таку заяву американський президент зробив у Мехіко, куди прибув із дводенним візитом, який стане останнім у тижневому турне Буша країнами Латинської Америки. Раніше Сполучені Штати заявили про намір побудувати огорожу на сотні кілометрів уздовж мексиканського кордону, щоб запобігти проникненню нелегалів на територію США. Мексиканський президент Феліпе Кальдерон жорстко засудив подібне рішення. На зустрічі із Джорджем Бушем він наголосив, що будівництво огорожі не є розв’язанням проблеми нелегальних мігрантів. Однак на думку експертів, навряд чи Буш піде на додаткові поступки в цьому питанні, крім уже даної обіцянки переглянути закон. У зв’язку з цим аналітики зайвий раз зазначають, що турне Джорджа Буша було здійснене з політичних і дипломатичних міркувань і не переслідувало мету внести зміни у внутрішню політику США заради поліпшення взаємовідносин із сусідами.

Іран критикує Росію за зрив поставок ядерного палива

Керівництво Ірану жорстко розкритикувало Росію у зв’язку із затримками в поставках палива для першої іранської атомної станції. Голова іранської делегації на переговорах між Москвою та Тегераном Алі Ларіджані назвав затримку такою, «яка заслуговує співчуття». Тегеран очікує, що паливо повинно бути доставлене в Бушеру до 31 березня. Раніше російська компанія, що провадить будівництво атомної станції в місті Бушері, звинуватила іранську сторону в недостатньому фінансуванні. Як заявляють в «Росатомі», Іран нічого не сплачує за роботи вже з 17 січня. Усього ж згідно договору Росія повинна отримувати за роботи в Бушері близько 25 млн. доларів на місяць. У Тегерані стверджують, що ніяких проблем з оплатою робіт немає. Активні переговори між російськими компаніями, що провадять будівництво в Бушері та іранським керівництвом тягнуться останні кілька тижнів, але безрезультатно. Як заявив помічник голови «Росатома» Сергій Новиков, «робота триває в тому обсязі, в якому це максимально можливо в умовах недофінансування з іранської сторони».

Обмін подарунками

Президент Росії Володимир Путін познайомився з Папою Римським Бенедиктом XVI і подарував йому ікону «Святитель Микола Чудотворець», виконану в стилі палехської лакової мініатюри. Також Путін передав Папі Римському Бенедикту XVI слова вітання від патріарха Московського та Всієї Русі Алексія II. Понтифік попросив гостя передати голові Російської православної церкви слова вітання у відповідь. Від понтифіка Путін отримав гравюру, створену двома німецькими майстрами в 1663 році. Бенедикт пояснив, що на гравюрі зображений собор святого Павла у Ватикані часів Папи Олександра VII. Путін привітав господаря німецькою мовою, після чого двері закрили й високопоставлені персони спілкувалися наодинці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати