Коротко / ПЛАНЕТА
Лукашенко вважає, що Білорусь готова до вступу в ЄС
Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що Білорусь більше, ніж яка-небудь інша країна, на даному етапі готова до вступу в Євросоюз і використання євро. Про це він заявив в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt, у ході якого детально розповів про взаємовідносини з Росією та Євросоюзом. «У нас немає зовнішнього боргу, у нас низька інфляція, у нас працелюбний і терплячий народ, у нас економіка на 100% працює, ми виробляємо нормальні товари, ми завжди можемо заробити гроші. І якби Євросоюз відкрив свої кордони для наших товарів, ми б спокійно конкурували там: і за якістю, і за ціною», — зазначив білоруський президент. Крім того, у відносинах з ЄС Лукашенко заявив, що прийшов час відмінити санкції і замислитися про співробітництво. Він вважає, що білоруська економіка є привабливою для зарубіжних партнерів. На думку Лукашенка, розвиток взаємодії Білорусі та ЄС залежить від Європи. У свою чергу, як президент Лукашенко має намір будувати країну так, щоб вона була схожа на Швецію й Німеччину. Що ж до союзної держави, він зазначив, що ніколи не погодиться «на поглинання Білорусі Росією». За словами Лукашенка, він виступає за союз, де обидві держави були б рівноправні, і є противником введення рубля як єдиної валюти союзу.
Повінь в Анголі забрала понад 70 життів
Понад 70 осіб загинули в Анголі протягом тижня штормів і проливних дощів, що викликали повені в столиці країни Луанді та її околицях. Переважна більшість жертв стихії, 65 чоловік, загинула в самій Луанді, інші — у провінції Бенгеула на півдні країни. За повідомленнями з ангольської столиці, уряд схвалив надзвичайні заходи з надання захисту та іншої допомоги жителям міста. Губернатор Луанди Джоб Капапінха заявив, що тисячі людей тут залишилися без даху на головою. «Ми будемо розміщувати людей в наметах або тимчасових притулках. Ми сподіваємося, що вода незабаром зійде з автошляхів, а якщо цього не трапиться, будемо вживати додаткових заходів для того, щоб не допустити спалаху холери», — повідомив губернатор.
У Бейруті оголошено комендантську годину
У столиці Лівану введена комендантська година в зв’язку із зіткненнями між прихильниками уряду та опозиції. Внаслідок безладдя загинули щонайменше дві людини. Зіткнення почалися біля Арабського університету в Бейруті, однак потім поширилися на навколишні райони. Військові спробували розсіяти натовп, зробивши постріли в повітря. Представники уряду й лідери опозиції — у тому числі голова «Хізбалли» Хасан Насралла — закликали своїх прихильників зупинити насильство й дотримуватися перемир’я. Безладдя сталося через день після того, як три особи загинули й понад 100 отримали поранення внаслідок найбурхливіших за останнi роки вуличних протестів.
Райс закликає активніше стабілізувати Афганістан
Держдепартамент США пообіцяв виділити $10,6 млрд. на забезпечення безпеки й розвитку інфраструктури в Афганістані. Заява зроблена напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в Брюсселі для обговорення дій Альянсу в Афганістані напередодні очікуваного весняного наступу талібів. Паралельно Пентагон заявив про намір залишити в Афганістані 3200 своїх солдат ще на чотири місяці після закінчення їхнього відрядження. Державний секретар США Кондолізза Райс при цьому закликала партнерів Вашингтона з НАТО активніше брати участь у стабілізації ситуації в Афганістані. З 2001 року, коли коаліція під керівництвом американців скинула в Афганістані режим талібів, США вже виділили цій країні у вигляді допомоги близько $14,2 млрд. доларів. «Ми сподіваємося, що й інші не відстануть, активізують свою участь», — заявив високопоставлений представник американського зовнішньополітичного відомства Річард Баучер в Брюсселі напередодні зустрічі натовських міністрів.
Росія планує приєднатися до СОТ до кінця року
Росія планує приєднатися до Світової організації торгівлі до кінця 2007 року. Про це заявляє голова Мінекономрозвитку РФ Герман Греф. «У нас є завдання приєднатися до СОТ цього року. Тому до кінця року ми повинні вирішити всі завдання», — зауважив Греф. Щодо переговорів із Грузією, міністр зазначив, що всі претензії ще не зняті, але проведені досить позитивні переговори й намітилися перспективи зближення позицій. «Ми бачимо явний прогрес», — повідомив Г. Греф, зазначивши при цьому, що не хотів би поки говорити про конкретні терміни завершення переговорів із Грузією щодо даного питання.
Індія демонструє військову потужність
Учора в індійській столиці святкували День республіки. З нагоди національного свята пройшов урочистий військовий парад і демонстрація досягнень народного господарства, у ході яких Індія продемонструвала свої культурні традиції й військову потужність. У демонстрації взяли участь представники всіх штатів Індії. Традиційно хід замикали церемоніальні слони, на яких сидiли діти, нагороджені президентом за особисту мужність. Парад, в якому взяли участь представники трьох видів збройних сил, поліції й прикордонників, приймав президент, верховний головнокомандувач збройними силами країни Абдул Калам. Президент Росії Володимир Путін взяв участь в урочистостях як головний гість свята. Він знаходився на трибуні поруч із президентом і прем’єр-міністром Індії Манмоханом Сінгхом. Раніше в цій урочистій церемонії лідери провідних світових держав участі не брали. Російський президент, який перебував в Делі з дводенним візитом, обговорив з індійським керівництвом співробітництво в області озброєнь та енергетики. У середу Володимир Путін і Манмохан Сінгх підписали двосторонню угоду про будівництво чотирьох атомних реакторів.
Випуск газети №:
№14, (2007)Рубрика
День Планети