Коротко / ПЛАНЕТА
Москва погрожує Мінську товарним митом
Проблема із транзитом російської нафти через територію Білорусі може призвести до перегляду Росією існуючих для республіки преференцій по інших групах товарів. Про це заявив міністр промисловості й енергетики РФ Віктор Христенко (на фото) вчора у прямому ефірі телеканалу «Вести». «Прикрощі із транзитом російської нафти так чи інакше можуть слугувати підставою для більш ретельного підходу до преференційних режимів, створених по інших товарних групах», — резюмував В. Христенко. Фактично це означає, що Росія може накласти імпортне мито на білоруські товари, такі як м’ясо, молоко і молочні продукти, телевізори та меблі. Таким чином, мито накладатиметься на продукцію, частка якої становить понад половину білоруського експорту до Росії (шість мільярдів доларів у грошовому вимірі). За останньою інформацією, у ході вчорашньої телефонної розмови між Володимиром Путіним і Олександром Лукашенком, Росія та Білорусь досягли компромісу стосовно транзиту нафти до Європи й поставок нафти до Білорусі, стверджує прес-служба білоруського президента.
Єврокомісія пропонує реформувати енергетику
Європейська комісія оприлюднила свої пропозиції для країн-членів Євросоюзу з реалізації спільної політики в сфері енергетики, а також щодо єдиної стратегії боротьби з глобальним потеплінням. Ініціативи Єврокомісії повинні бути ухвалені країнами-учасницями й вони, в тому числі, обговорюватимуться главами держав і урядів країн Європейського Союзу на зустрічі в березні. У документі, запропонованому ЄК, ідеться про необхідність скорочення викидів газу в атмосферу, що створює «парниковий ефект», більш активне використання відновлюваних джерел енергії й про поступове зменшення залежності ЄС від іноземних постачальників енергоносіїв. Основна увага приділяється внутрішнім питанням, що відносяться до організації енергетики в країнах ЄС, створення там єдиного енергетичного ринку, запровадження спільних правил для його організації. У документі зазначається, що до 2030 року залежність ЄС від імпорту енергоносіїв збільшиться з нинішніх 50% до 65%. При цьому потреби в поставках з-за кордону газу зростуть до 84%, нафти — до 93%. Тому з боку ЄК є можливою пропозиція розділити вироблення й доставку енергії, однак це може викликати заперечення серед низки провідних країн Союзу, передусім у Франції й Німеччині.
Прокуратура порушила кримінальну справу проти Ольмерта
Ізраїльська прокуратура порушила кримінальну справу проти прем’єр-міністра Ехуда Ольмерта. Міністра підозрюють у хабарництві й шахрайстві в зв’язку з імовірним підтасуванням результатів тендера на приватизацію банку «Леумі» на користь близьких до нього осіб. Повідомляється, що в рамках карної справи також розглядатимуться політичні призначення, здійснені Ольмертом у бутність його міністром промисловості й торгівлі, й низка операцій з нерухомістю, включаючи купівлю його власного будинку. Офіційно про розслідування оголосять після повернення прем’єр-міністра з Китаю, де він знаходиться з робочим візитом. Збір матеріалів для справи розпочався три місяці тому, а наприкінці минулого тижня вони були передані в управління з боротьби з шахрайством.
Випуск газети №:
№2, (2007)Рубрика
День Планети