Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

09 листопада, 00:00

Влада й опозиція Киргизстану домовилися

Влада й опозиція Киргизстану в ході багатогодинних консультацій домовилися щодо всіх супуречливих питань нової конституції республіки. Про це йдеться в офіційній заяві парламенту Киргизстану. Сторони зняли розбіжності, які стосувалися порядку формування парламенту, уряду й судових органів Киргизстану, наголошується в документі. Очікується, що після підписання президентом Киргизстану Курманбеком Бакієвим закону «Про внесення змін і доповнень до закону Киргизії про регламент Жогорку Кенеша «парламенту Киргизстану» депутати розпочнуть обговорення нової редакції конституції республіки. Тим часом перед будівлею парламенту триває мітинг прихильників президента, яких майже 1,5 — 2 тисячі. Приблизно стільки ж прихильників опозиції беруть участь у мітингу на сусідній площі.

Грузія не віддасть «Газпрому» газопровід

Грузія вчора відповіла категоричною відмовою на чергову пропозицію російського «Газпрому» поділитися активами під загрозою стрибка цін на газ, назвавши його політичним шантажем. Напередодні «Газпром» заявив, що припинить поставки газу в Грузію, якщо її споживачі не погодяться на новий контракт і підвищення цін, яке підконтрольна державі монополія не вважає політичним. «Газпром» заявив, що готовий пом’якшити позицію, якщо Тбілісі, чию політику Кремль називає «антиросійською», запропонує натомість привабливі активи в енергетиці. Раніше «Газпром» виявляв цікавість до магістрального газопроводу з Росії через Грузію до Вірменії. Грузинський міністр енергетики Ніка Гілаурі у відповідь на запитання журналістів, чи готова країна продати або передати «Газпрому» трубопровід, відповів: «Ніколи».

Туреччинi показали «жовту картку»

Європейська Комісія ухвалила вчора рішення не припиняти переговорного процесу з Туреччиною про її вступ до Європейського Союзу, але нагадала Анкарі про необхідність виконувати свої зобов’язання, прийняті минулого року стосовно Кіпру. Документи надав на прес-конференції член ЄК відповідальний за питання розширення Оллі Рен. Виконавчий орган ЄС затвердив на своєму засіданні загальний документ про стратегію розширення союзу та розглянув стан справ у Туреччині як країні-кандидаті. Європейська комісія дала Анкарі кілька тижнів на те, щоб відкрити свої порти для заходження торгових кораблів Республіки Кіпр. Як новий член ЄС Кіпр увійшов у зону вільної торгівлі ЄС — Туреччина, однак Анкара бариться з виконанням свого зобов’язання. У разі подальшого гаяння часу ЄК обіцяла «дати відповідні рекомендації» саміту ЄС, що відбудеться 14 і 15 грудня. Спостерігачі в Брюсселі розцінюють це рішення комісії як «жовту картку» Анкарі в її прагненні приєднатися в майбутньому до ЄС.

Хусейна стратять до кінця року

Прем’єр-міністр Іраку Нурі Маліки чекає, що Саддама Хусейна стратять уже цього року. Таку заяву прем’єр зробив в інтерв’ю британській телерадіомовній корпорації Бі- Бі-Сі, запевнивши, що «рішення повісити колишнього президента Іраку ухвалять без будь-якого тиску ззовні». «Ми хочемо, щоб увесь світ поважав судове рішення Іраку», — наголосив Н. Маліки. С. Хусейн був засуджений до смертної кари два дні тому за злочини проти людства. Іракський прем’єр також заявив, що протягом кількох місяців іракська армія буде готова прийняти на себе основну роль у боротьбі з повстанцями. При цьому Н. Маліки критично відгукнувся про деякі аспекти окупації Іраку силами коаліції. «Ми думали, що коли сили США та Британії готувалися до вторгнення в Ірак, у них було ясне розуміння Іраку з соціального та політичного погляду, а також із погляду гарантування безпеки,— сказав Маліки. — Однак у них не було адекватного планування на період після зміни режиму. Їхні керівники на місцях не знали та не розуміли ситуації в Іраку».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати