Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

04 листопада, 00:00

РЄ відкриє представництво в Києві

6 листопада Генеральний секретар Ради Європи Террі Девіс підпише в Києві меморандум про взаєморозуміння між урядом України й Радою Європи, про заснування в Україні офісу РЄ й про його правовий статус. Рада Європи зараз проводить моніторинг виконання Україною зобов’язань, узятих нею при вступі до міжнародної організації. Україна офіційно стала членом РЄ 9 листопада 1995 року. Парламентська Асамблея Ради Європи січня 2007 року може розпочати розгляд питання про перехід з процедури моніторингу до постмоніторингового діалогу з Україною.

Азербайджан критикують за обмеження свободи слова

Доповідачі Ради Європи по Азербайджану Андреас Херкель і Тоні Ллойд зазначають погіршення у сфері свободи слова й зібрань у цій країні. «Ситуація зі свободою слова і зібрань у Азербайджані погіршилася. При створенні нормального громадянського суспільства ці аспекти відіграють вагому роль, але в Азербайджані вони не відповідають європейським стандартам», — заявив Ллойд. На думку Херкеля, серйозні проблеми виникли через рішення влади про виселення з будівлі в центрі Баку опозиційних Партії Народного Фронту (ПНФА), газети «Азадлиг», інформагентства «Туран», а також припинення з 1 січня ретрансляції в Азербайджані радіокомпаній BBC, Radio Liberty, Voice of America, яке влада пояснює відсутністю у них необхідних ліцензій. Херкель наголошує: щодо ПНФА й опозиційних ЗМІ спостерігається явний елемент економічних утисків урядом. Поліція Баку днями розігнала пікет біля мерії, в якому взяли участь 35 — 60 представників Партії Народного Фронту й кількох опозиційних ЗМІ.

Велика Британія під загрозою «Великого брата»

Британські фахівці обнародували доповідь, згідно з якою до 2016 року Велика Британія ризикує стати прообразом утопічної країни з роману Джона Оруелла «1984». Однією з причин таких висновків стала велика кількість систем стеження, встановлених у британських містах. Уже зараз на 14 жителів Великої Британії доводиться прихована камера. Однак крім камер, фахівці вбачають загрозу й у технологіях, які британська влада намагається зробити частиною повсякденного життя співгромадян. Йдеться головним чином про оснащені RFID-чіпами електронні паспорти, а також про намір Тоні Блера, прем’єр-міністра Великої Британії, розширювати поліцейську базу даних ДНК співгромадян. У доповіді також згадується збирання даних про кредитні й дисконтні картки, мобільні телефони, за допомогою яких компанії вибудовують свої маркетингові кампанії. Крім того, уточнюється, що за рівнем захисту недоторканості приватного життя громадян Велика Британія знаходиться на одному рівні з Росією та значно відстає від країн Заходу.

Влада Киргизстану й опозиція обмінялися обвинуваченнями

Влада Киргизії обвинуватила опозицію в підготовці державного перевороту на тлі продовжуваного в центрі столиці багатотисячного мітингу з вимогами відставки президента Курманбека Бакієва та прем’єр-міністра Фелікса Кулова. Опозиціонери обвинувачують нинішніх керівників Киргизії в корупції та вимагають негайного проведення конституційної реформи, в результаті якої частина повноважень президента перейде до парламенту й уряду. Учора на засіданні парламенту прем’єр Фелікс Кулов оприлюднив касету, на якій опозиційні лідери обговорюють захоплення стратегічних об’єктів у регіонах. Президент наказав не допустити цього, але обійтися без крові. Він також зазначив, що вживуть усіх необхідних заходів, щоб не стався збій роботи стратегічних об’єктів країни. Один із лідерів опозиційного руху «За реформи!» Темир Сарієв заперечує автентичність запису, називаючи його провокацією. У самому Бішкеку опозиції вдалося «закріпитися» на площі перед парламентом. У наметовому містечку спокійну ніч провели близько 150 чоловік. Напередодні лідери опозиції заявили, що збираються продовжувати безстроковий мітинг до повного задоволення їхніх вимог.

Голова японського МЗС багатший за прем’єр-міністра

Міністр закордонних справ Японії Таро Асо очолив список найзаможніших членів уряду країни. ЗМІ опублікували декларації про прибуток 17 членів кабінету міністрів та їхніх заступників. Таро Асо має статки у розмірі 490,55 млн. єн (майже $4,6 млн.), до цієї суми входить вартість його будинку в центральному токійському районі Сібуя, нерухомості в курортному містечку Каруїдзава й банківські депозити. На другому місці опинився міністр освіти, культури, спорту, науки й техніки Буммей Ібуки зi статками в $1,3 млн., а прем’єр-міністр Сіндзо Абе, який посідає третє місце, задекларував «усього» $1,2 млн. На почесному останньому місці серед міністрів знаходиться директор Управління національної оборони Яуміо Кюма з капіталом у $170 тис.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати