Коротко / ПЛАНЕТА
Зганьбленого Вульфа на посаді глави ФРН змінить правозахисник Гаук
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що підтримує кандидатуру відомого правозахисника пастора Йоахіма Гаука на посаду президента країни. Пропозицію щодо кандидатури Гаука було висунуто опозиційними Соціал-демократичною партією та «зеленими» після того, як Крістіан Вульф подав у відставку з посади президента у зв’язку зі звинуваченнями у зловживаннях. 2010 року Меркель виступала проти кандидатури Гаука, підтримавши християнського демократа Вульфа. У Німеччині президент виконує здебільшого церемоніальні функції, проте має певний вплив. Тепер, за підтримки всіх партій, представлених у бундестазі, обрання Гаука президентом стане формальністю. Йоахіма Гаука, якому 72 роки, в Німеччині вважають борцем за свободу в НДР, дисидентом, який відкрив об’єднаній країні архів знаменитого «Штазі» — східнонімецької служби Держбезпеки. Згідно з опитуванням таблоїду Bild, Гаука підтримують 54% громадян. У той же час, в останні дні свого президентства Крістіан Вульф, згідно з результатами останніх соцопитувань, встиг втратити підтримку близько 84% громадян Німеччини. Перший скандал за участю колишнього президента Німеччини спалахнув у середині грудня 2011 року. Депутати та громадськість звинуватили Вульфа в тому, що коли він був прем’єром Нижньої Саксонії, то, скориставшись особистими стосунками, він узяв пільговий кредит у півмільйона євро й ввів в оману земельний парламент. У зв’язку з цим опозиційні партії закликали Вульфа подати у відставку, проте Меркель його підтримала. Потім з’ясувалося, що Вульф телефонував до редакції газети Bild і в досить грубій формі вимагав не публікувати інформацію про його фінансові справи. Минулої п’ятниці Вульф подав у відставку у зв’язку з втратою довіри населення.
Мердок запускає недільну The Sun
Перший номер нової недільної газети, що видається корпорацією медіамагната Руперта Мердока News Corporation, вийде в світ 26 лютого. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому вчора на офіційному сайті видання. Повідомляється, що газета під назвою The Sun on Sunday виходитиме кожної неділі. Редакційна концепція нового таблоїда схожа з форматом бульварної газети The Sun, яка також належить Мердоку й видається по буднях. Як наголошується, нове видання буде не для політиків чи вчених, а в першу чергу для простих читачів. Попередня недільна газета Мердока The News of the World була закрита в минулому році після виявлених випадків прослуховування її журналістами телефонів британських знаменитостей.
Рейтинг восьми останніх президентів США очолив Рейган
Більшість громадян США назвали Рональда Рейгана найвидатнішим президентом з восьми останніх господарів Білого дому. Згідно з результатами опитування, проведеного компанією Gallup, Рейгана видатним або президентом «вище середнього» вважають 69% американців. На другому місці опинився Білл Клінтон з результатом 60%. Аутсайдерами рейтингу стали Річард Ніксон (14%) і Джеральд Форд (21%). Унизу списку також Джордж Буш-молодший і Джиммі Картер (у них по 25%). Буш-старший набрав 35% голосів. Барака Обаму видатним або президентом «вище середнього» називають 38% американців. При цьому 35% жителів країни вважають його поганим президентом або президентом «нижче середнього». Найгірше американці ставляться до Ніксона й Джорджа Буша-молодшого. Поганими президентами їх вважають 55% і 47% відповідно. Серед усіх президентів США, за даними опитування, проведеного Public Policy Polling, найпопулярнішим виявився Джордж Вашингтон. Позитивно до нього ставляться 89% американців. За ним йдуть Авраам Лінкольн (85%) і Томас Джефферсон (74%). У десятці найпопулярніших президентів залишається також Джон Кенеді (70%).
Санторум стає новою надією республіканців
У американських республіканців рветься вперед ще один кандидат у президенти, чию головну перевагу багато хто бачить у тому, що він не Мітт Ромні. Йдеться про колишнього сенатора від Пенсільванії, консерватра Ріка Санторума. Його вже майже зовсім списали з рахунків, аж раптом на початку лютого він розгромив фаворита Ромні одразу в трьох штатах, а наприкінці місяця цілком може взяти над ним гору й у Мічигані. Санторум йде попереду мультимільйонера Ромні не лише в Мічигані, а й у цілому в країні. Згідно з останнім опитуванням Рассмусена (голови відомої опитувальної компанії Rasmussen Reports), Санторум набрав 39% і посідає перше місце серед чотирьох республіканців, що залишилися. Ромні відстає від нього на 12%. Колишній спікер нижньої палати конгресу Ньют Гінгріч (який давно махнув на Мічиган рукою і поклав надії на Супервівторок, 6 березня, коли голосуватимуть одразу в 10 штатах), а також конгресмен-лібертаріанець Рон Пол плентаються далеко позаду. Якщо ж виключити цих відстаючих і залишити Санторума й Ромні наодинці, то перший веде з рахунком 55% проти 34%.
Випуск газети №:
№30, (2012)Рубрика
День Планети