Коротко / ПЛАНЕТА
Ющенко зібрався в Баку
Президент України Віктор Ющенко та мiнiстр закордонних справ Борис Тарасюк обговорили графік найближчих закордонних візитів і міжнародних контактів Президента і прем’єр-міністра. У першу чергу обговорювали запланований на вересень перший візит Ющенка до Азербайджану і Януковича у Брюссель. Ще однією темою розмови Президента України і міністра закордонних справ стала підготовка до чергового засідання комісії «Україна — НАТО» на рівні міністрів закордонних справ. Глава держави підкреслив, що стратегічна мета України — інтеграція в європейські й євроатлантичні структури — залишається незмінною. Новий уряд повинен докласти усіх зусиль для реалізації цієї мети і прискорення просування України на шляху до цих структур.
Росія зміцнює оборону та школу
На цьому тижні міністерство фінансів Росії передало уряду проект бюджету на 2007 рік, однак голова відомства Олексій Кудрін бачить у ньому передвиборний підтекст та дорікає кабінету у слабкості. У новому бюджеті на витрати заплановано 5 трлн. 463,5 млрд. рублів (близько 204 млрд. доларів), а прогнозований дохід становить 6 трлн. 965,3 млрд. рублів (260,1 млрд. доларів). У матеріалах російського мінфіну зазначається, що витрати на оборону збільшаться на 24,6%, на освіту — на 33,4%, на охорону здоров’я та спорт — на 31,5%. Зростання витрат за окремими соціальними статтями, швидше за все, пов’язане з реалізацією «національних проектів», запропонованих президентом Володимиром Путіним. Процес буде супроводжуватися збільшенням виплат бюджетникам напередодні виборів у Держдуму у 2007 році та президентських виборів у 2008-му. Водночас це зростання може спричинити сплеск інфляції, боротися з якою Москву постійно закликають міжнародні фінансові організації.
ООН шукає війська для вiдправки до Лівану
Офіційні особи ООН сподіваються, що перший міжнародний загін на допомогу миротворцям Лівану буде відправлено вчасно — на початку вересня. На цьому тижні організація вже заручилась обіцянками від деяких країн. Загалом, вони відправлять до Лівану близько 3500 військових. Найбільшими «донорами» стали азійські країни. Зокрема, Бангладеш заявляє про готовність відправки до Лівану двох тисяч солдатів. З ініціативою відправки військ виступили Індонезія, Малайзія та Непал. Країни ж Європи не поспішають надавати військовослужбовців. Франція, на яку покладалися особливі надії, висловила готовність відправити до Лівану лише 200 військових інженерів. Очікується, що таке рішення Парижу може вплинути на поведінку інших європейських столиць. Адже обіцянок суттєвої підтримки контингенту від країн ЄС поки що не надходило, крім того європейські країни чекають від ООН ясного визначення повноважень миротворчих сил. Дипломати остерігаються, що не маючи чітких інструкцій щодо запобігання насильства на кордоні, миротворці ООН не зможуть уникнути конфронтації, як це було в інших міжнародних конфліктах, зокрема у Боснії та Сомалі.
Перші жертви еквадорського вулкану
В результаті виверження вулкану Тунгурауа в Еквадорі загинуло 5 чоловік, 60 місцевих жителів зникли безвісти. Виверження сталося вранці 17 серпня 2006 року. За даними Інституту геофізики Еквадору, викиди лави та попелу з кратеру вулкану сягали восьмикілометрової висоти. Із зони лиха евакуйовано 1500 чоловік, селище поблизу вулкану було спалене лавою, а близько 10 тисяч еквадорців залишились без даху над головою. Місцева влада повідомила також, що виверження знищило тисячі гектарів сільськогосподарських угідь.
Команданте йде на поправку
Рауль Кастро, який виконує обов’язки президента Куби, заявив, що його брат — Фідель — видужує після операції. В інтерв’ю газеті «Гранма» Рауль Кастро подякував лікарям, якi лікували його брата. При цьому він додав, що одужати після операції Фіделю Кастро допомогло не тільки лікування, але і, як він висловився, виняткове фізичне здоров’я і сила духу. Це інтерв’ю стало першим публічним виступом Рауля Кастро після того, як він тимчасово замінив свого брата на посаді глави держави. На питання про те, чому він не з’являвся на публіці, брат команданте відповів, що на відміну від Фіделя, не звик бути на очах. Р.Кастро заявив, що будучи міністром оборони Куби, після госпіталізації Фіделя оголосив мобілізацію військ, аби запобігти провокаціям з боку уряду США. Після того, як Фидель Кастро був госпіталізований, президент США Джордж Буш закликав кубинців працювати на благо демократичних змін і пообіцяв підтримку Вашингтона тим кубинцям, які намагатимуться «створити на Кубі перехідний уряд, прихильний до демократії».
Випуск газети №:
№140, (2006)Рубрика
День Планети