Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Косово: Євген Марчук застерігає від спокуси скористатися послабленням Росії

06 жовтня, 00:00
Удар по Югославії «неодмінно викличе жорстку реакцію в Росії. Це може призвести до прийняття ірраціональних не лише зовнішньо-, а й внутрішньополітичних рішень — як політичного, так і економічного характеру...»

Ситуація навколо югославської провінції Косово перебуває цими днями в центрі уваги світової спільноти. Намір НАТО воєнним шляхом розв’язати конфлікт викликає тривогу в українському парламенті.

На прохання агентства Інтерфакс-Україна ситуацію прокоментував лідер фракції Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) у Верховній Раді України Євген МАРЧУК:

«Завдання удару по території незалежної держави уявляється можливим лише при позитивному рішенні Ради Безпеки ООН. У протилежному випадку буде серйозно порушено міжнародне право. Якщо країни демократії, які є еталоном для світового співтовариства, відійдуть від дотримання права, хто його дотримуватиметься?

Необережна поведінка НАТО призводить до того, що в Європі реально вже відтворено «розділову лінію» — між Белградом і НАТО. Свого часу Захід досяг величезних геополітичних успіхів у результаті розпаду СРСР. Сьогодні, очевидно, виникає спокуса скористатися послабленням Росії й цей успіх «розвинути».

Євген Марчук вважає, що країни НАТО переоцінюють залежність Росії від кредитів міжнародних фінансових структур. «Вірогідність скорого отримання цих кредитів не така й велика. І в Росії багато хто вже зрозумів, що кризу в основному доведеться долати власними силами». Удар по Югославії «неодмінно викличе жорстку реакцію в Росії, призведе до згуртування антизахідних сил. Це може призвести до прийняття ірраціональних не лише зовнішньо-, а й внутрішньополітичних рішень — як політичного, так і економічного характеру. Зокрема, на зовнішній арені не виключено вихід Росії з режиму санкцій проти Югославії, а можливо, заразом і проти Іраку, що дозволить Росії розв’язати багато фінансових проблем, а також зміцнить її позиції в ряді регіонів. Проте це може виявитися надзвичайно небезпечним і негативним чинником для підтримання стабільності і збереження світового порядку».

Лідер фракції вважає, що розвивати геополітичні успіхи потрібно демократичними засобами. Як це було свого часу в Болгарії і, вірогідно, буде тепер у Словаччині. «Застосування сили неприпустиме тим паче, якщо врахувати високу вірогідність втрат серед цивільного населення», — підкреслює Марчук.

«Україну особливо непокоїть реакція Росії на можливий силовий сценарій у Косово. Ми перебуваємо у сфері російського впливу. І пожорсткішання російської політики, намір надолужити втрачене на інших напрямах може призвести до різкого посилення тиску на Україну.

Загалом, удар по Югославії не лише призведе до відтворення розділових ліній у Європі, а й порушить баланс інтересів на континенті. Наслідки такого розвитку подій можуть бути найсумнішими».

№190 06.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати