Перейти до основного вмісту

Китай повернув собі Макао — на черзі Тайвань?

21 грудня, 00:00

Учора китайський народ пишно відзначав повернення під материкову опіку португальської колонії Макао (Аомень), повідомило АП. Рупор КПК Китаю газета «Женьмінь жибао» привітала цю подію редакційною статтею «Матір-батьківщина обнімає Макао». На центральному майдані столиці — Тяньаньмень — пекінці вітали повернення маленької провінції радісними вигуками, танцями драконів, небо прикрасили феєрверки... Водночас на величезних телеекранах демонструвалася у прямому ефірі церемонія передачі влади від португальських урядовців до китайських.

Нинішнє надбання КНР — найстаріше європейське поселення в Східній Азії, яке охоплює майже 20 квадратних кілометрів на півострові і два острови в дельті річки Перлина на півдні Китаю, що за 64 кілометри від Гонконгу. Колишню колонію Великої Британії — відомий діловий і фінансовий центр у Південно-Східній Азії — два роки тому мирно перебрала до своїх рук китайська влада. На противагу північному острову — особливому адміністративному районi Сянган, Макао прославився більше ігорними закладами — казино, які пропонують клієнтам західні й китайські ігри та ставки на кінні та собачі перегони. Цей бізнес забезпечує половину надходжень місцевій владі. Решту дає експорт текстилю, електронних товарів та іграшок.

Влада материкового Китаю пообіцяла новоспеченому особливому районові Аомень, що подібно до Сангану, цей район упродовж наступних 50 років збереже нинішній капіталістичний уклад. Хоча нинішні урочистості були не такими пишними як при поверненні Гонконгу, китайська влада намагається використати цю чергову перемогу для досягнення найголовнішої мети — приєднання блудного Тайваню. Після завершення церемонії президент Китаю Цзян Цземінь висловив невдоволення з приводу прохолодних відносин між материком і Тайванем. Китайський лiдер закликав якомога швидше розв'язати тайваньське питання та завершити возз'єднання нації. Наразі не повідомляється про реакцію тайваньського керівництва. Однак цілком можливо, що формула «одна країна — дві системи», за якою Піднебесній пощастило повернути під своє лоно британську й китайську колонію, виявить свою магічну силу і щодо Тайваню, який 1949 року відірвався від материка, що того ж року став комуністичним.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати