Лукашенко образив послів. Посли поїхали

Усі від’їжджаючі дипломати не могли пояснити причину дивної, на їхню думку, поведінки офіційного Мінська. Попри те, що в суботу посли Великої Британії, Німеччини, Італії, Греції, Франції вручили ноти білоруському МЗСу, жодної офіційної відповіді не надійшло. «Це дивно, непоясненно. Ми хотіли залагодити конфлікт і робили все можливе, але тепер ми повинні тимчасово покинути країну», — сказав «Дню» посол Німеччини Хорст Вінкельманн. На прощання від’їжджаючі посли підняли тост за швидке повернення. «Не хотілося б, щоб розлука була довгою. Я виїжджаю в день, коли в Білорусі почалася Друга світова війна, але хотів би повернутися до дня взяття Бастилії», — сказав посол Франції Бернар Фосьє.
З учорашнього дня в селище Дрозди заборонено прохід, три дні там не працюють усі комунікації. У «підвішеному» стані перебуває посол Росії Валерій Лощинін. Ніч перед дипломатичним виходом з Мінська Лощинін провів ще у Дроздах, однак посольство Росії не упевнене в тому, чи зможе він залишатися там далі, хоч, на відміну від інших країн, які мають договірну оренду, Росія оформила документи на право власності на резиденцію. «Всі санкції до дипломатів стосуються і Росії. Ми чекаємо розвитку подій, оскільки всім відома заява нашого міністра закордонних справ», — сказав «Дню» представник російського посольства. У неділю Євген Примаков по російському телебаченню засудив поведінку Білорусі і дав зрозуміти, що Росія може застосувати санкції у відповідь.
Всі дипломати, котрі покидають Мінськ або тимчасово залишаються, не можуть пояснити істинної причини скандалу навколо Дроздів. Однак, безсумнівно, ця історія посилить політичну ізоляцію Білорусі на міжнародній арені.
Мінськ
ДО РЕЧІ
В Управлінні інформації МЗС України кореспондентові «Дня» заявили, що ця проблема нас прямо не стосується, оскільки української резиденції в Дроздах немає. Її свого часу було звідти переміщено з практичних, а не політичних міркувань. Але розвиток ситуації викликає в нас «певну стурбованість».