Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Лукашенко закликає врятувати суверенітет на колгоспних полях

06 серпня, 00:00

«Ми знаємо, що відбувається навколо республіки. Нас постійно штовхають скрізь. Усі намагаються придавити Білорусь. Щоб зберегти суверенітет, ми повинні зібрати хліб», — сказав Лукашенко на нараді, яка повторювалася кілька разів протягом дня.

«З понеділка країна працюватиме в особливому режимі. Все, що живе й може рухатися, повинно бути направлено на збір урожаю», — звернувся Лукашенко до громадян країни.

Президент, у минулому директор радгоспу, раніше регулярно проводив такі наради з аграрних питань, на яких у прямому телеефірі лаяв керівників усіх рівнів, обіцяючи міністрам і губернаторам розжалувати їх у трактористи чи робітники, звертався до селян із закликами трудитися краще, що було приводом для насмішок в опозиційній пресі.

«Я давав собі слово більше не втручатися до заготівлі кормів таким чином... Не хочу лякати, але ситуація склалася загрозлива», — сказав Лукашенко. При цьому на слова одного з губернаторів про зливові дощі, що затопили поля й заважають прибиранню, Лукашенко роздратовано сказав: «Якщо тобі заважають дощі, я куплю тобі парасольку».

У квітні поточного року Лукашенко доручив збільшити урожай зернових до 6,3 млн. тонн з 5,8 млн. торік, однак через рясні дощі цей показник не буде виконано, хоч держава значно збільшила розмір кредитів і субсидій для села. При цьому фіксовані ціни на сільськогосподарську продукцію приводять до виникнення дефіциту продовольства в державній торгівлі, особливо в прикордонні з Росією. Лукашенко часто особисто перевіряє магазини й ковбасні фабрики, стежачи за цінами, однак навіть столиця скаржиться на нестачу найдоступнішої через фіксовану ціну вареної ковбаси.

Сільські жителі, котрі працюють у законсервованій колгоспній системі, вважаються головною опорою президента, хоч їхній середній заробіток становить близько $30 — при тому, що в багатьох районах виплачується із затримкою в кілька місяців.

«Не трактор, не комбайн головне, а людина! Якщо мені повідомлять, що чогось не вистачає, заходів (до керівників) буде вжито жорстоких і негайних. Дехто використовує проблеми для того, щоб роздути на селі антипрезидентські настрої», — сказав Лукашенко, пообіцявши направити по всій республіці своїх представників, котрі стежитимуть за наповненням магазинів, виплатою зарплати й дисципліною. Уже через кілька днів він виїхав на поля сам, причому його оточення зберігало в таємниці адреси, щоб уникнути показухи.

Лукашенко зажадав посилити контроль і адміністративне керівництво в колгоспній системі, що відновлюється за радянським зразком, підтвердивши політику держави на її збереження.

«Скільки б нас не звинувачували в адмініструванні, ми це робитимемо, в цьому наша безпека. Білорусь сьогодні можна порівняти з героїчним військовим бастіоном — фронт руйнівних реформ прокотився країнами СНД, але Білорусь ще стоїть», — сказав Лукашенко.

Недавно держави Євросоюзу та США услід за відкликанням своїх послів оголосили про заборону на в’їзд до цих країн Лукашенка та його чиновників у зв’язку з порушенням Віденської конвенції. МВФ і Світовий банк відкликали своїх постійних представників з Мінська через невиконання урядом обіцяних раніше реформ. Завдяки командній економіці й системі держсубсидій Білорусь демонструє значне зростання валових промислових показників на фоні ослаблення фінансової системи підприємств в аграрному й промисловому секторах.

Мінськ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати