Перейти до основного вмісту

Міжнародний інститут лінгвістики і права

18 березня, 00:00

Нинішнє світове становище України вимагає значного поповнення штату фахівців-міжнародників: дипломатів, економістів, юристів, журналістів і просто відмінних знавців іноземних мов. Мало того, що вони зобов’язані мати першокласні знання в сучасних міжнародних економічних відносинах і міжнародному праві, — вони повинні бути орієнтованими на захист інтересів незалежної України. Тому в МІЛП зібрані воєдино всі спеціальності, які потрібні для успішної роботи енергійної людини в сфері міжнародних контактів. Тут відкрито чотири факультети: лінгвістики, журналістики, міжнародних відносин і юридичний.

Із самого початку МІЛП узяв собі за мету давати студентам знання, котрі за своїм обсягом і якістю відповідають світовим вимогам, тому тут зібрано все найкраще, що запропоновано як вітчизняним, так і світовим педагогічним досвідом.

Усі випускники МІЛП вільно володіють, як мінімум, двома іноземними мовами, в тому числі англійською, причому освоєння мови супроводжується докладним вивченням історії, культури, економіки, суспільного устрою країни, яка вивчається. Пріоритет надається підготовці фахівців зі знанням рідкісних мов і вивченню перспективних для міжнародної співпраці країн.

Нині в МІЛП запроваджено в систему викладання близько 20 мов, у тому числі всіх західноєвропейських і практично всіх основних східних: арабської, турецької, хінді, урду, фарсі, китайської, корейської, японської. Значна увага приділяється розширенню вивчення скандинавських мов, оскільки сьогодні в Україні фахівців зі знанням цих мов просто немає. Поки що в МІЛП освоюють норвезьку мову, а в найближчих планах — шведська і датська мови. Випускники факультету лінгвістики, крім того, що є професіоналами в галузі перекладу, отримують також спеціальності перекладача-референта, викладача, готуються до роботи в галузі паблік рилейшнз.

Дуже важливим і перспективним є факультет міжнародних відносин. Він готує до роботи з таких спеціальностей, як міжнародне право (публічне і приватне) та міжнародні економічні відносини (зовнішньоекономічна діяльність, валютно-кредитні відносини, банківська справа, аудиторська справа, менеджмент і маркетинг). Немає потреби наголошувати на тому, який великий нині попит в Україні на фундаментально підготовлених професіоналів цього профілю і яка престижна в них робота.

Однак якщо кар’єра міжнародного правознавця або економіста, а то і дипломата видається дуже вже важкою та відповідальною, то спеціальність журналіста в очах багатьох абітурієнтів виглядає більш романтичною і доступною. Телеведучий, телережисер, журналіст-міжнародник — ці професії стали сьогодні модними, як ніколи. Побачити весь світ та й самому покрасуватися на екрані телевізора на тлі пірамід або статуї Свободи — про це мріють не менше, ніж про кар’єру кіноартиста. І факультет журналістики дає такий шанс.

І, нарешті, юридичний факультет. Оскільки Україна будує правову державу, і ми поки що тільки на початку цього процесу, то в нинішніх юристів справді неосяжне поле діяльності. Потреба в серйозних профі з державно-правової, господарсько-правової, слідчо-криміналістичної, судово-прокурорської спеціалізацій, а також потреба в адвокатах колосальна. Людина з гарною юридичною освітою ніколи не залишиться без роботи.

МІЛП було створено на базі наукових шкіл відомих учених, які прийшли в інститут і отримали можливість творчо працювати. Серед його викладачів 52 професори, 69 доцентів. Сім чоловік — лауреати державних премій України, багато хто є радниками Верховної Ради, головами і членами профільних міністерських комісій: з питань мови — професор І. П. Ющук, з економіки — професор М. А. Швайка. В інституті вже склалися і свої наукові школи:

•в галузі методики викладання іноземних мов професора Х. В. Хачатуряна,

•ринкової економіки академіка М. А. Швайки,

•української мови професора

І. П. Ющука, за підручниками якого вчаться всі середні школи України.

А. Ф. Зелінський, професор кафедри права, є радником ВР із правових питань. Працює в інституті і такий фахівець, як О. М. Литвак — колишній генеральний прокурор України, нинішній депутат ВР, професор кафедри права МІЛП. Тут викладає відомий історик і поетеса Раїса Петрівна Іванченко. З-поміж молодшого покоління хотілося б виокремити популярного тележурналіста Ігоря Слісаренка, доцента кафедри журналістики.

У розпорядженні студентів — чудова бібліотека, лінгафонні кабінети. З нового навчального року відкриється відеостудія і видавничий центр. Усі кафедри достатньою мірою обладнані комп’ютерами, інститут має свій сервер в Інтернеті. Для підготовки юристів-практиків є «криміналістичний полігон» — одна із двох лабораторій такого класу в Києві.

Цього року МІЛП проходить державну акредитацію. Це означає, що після закінчення навчання випускники одержать дипломи державного зразка і звання бакалаврів. За умови продовження навчання та отримання спеціальних знань вони стануть магістрами. Широкими є і міжнародні навчальні зв’язки інституту. МІЛП є членом Європейської асоціації вузів.

Таким чином, МІЛП дає прекрасну сучасну освіту, яка може стати чудовим трампліном для майбутньої професійної кар’єри. Тому сюди прагнуть ті, хто для своєї діяльності вибрав міжнародні масштаби.

Зарахування в МІЛП провадиться на конкурсній основі за результатами екзаменів. Однак успішне закінчення факультету довузівської підготовки, який діє при МІЛП, дає можливість бути зарахованим в інститут без екзаменів.

Навчання в МІЛП платне. Його вартість у середньому $1600 за рік. Однак у найталановитіших і найбільш підготовлених абітурієнтів є можливість не платити за навчання. Для цього треба перемогти на Всеукраїнській олімпіаді з іноземних мов, права, економіки та журналістики, що проходить при МІЛП у кінці березня. Її фіналісти стають студентами МІЛП без екзаменів, а переможці звільняються (повністю або частково) від плати за навчання.

До речі, про оплату. На наше запитання про платне навчання студенти реагували однозначно. На їхню думку, саме за умови платного навчання сьогодні можна вести мову про гарантію його якості. Про це ж свідчить і світовий досвід: Оксфорд, Кембридж, Гарвард, Сорбонна приватні, платні навчальні заклади, рівень підготовки в яких не вимагає коментарів.

Концепція навчання студентів у МІЛП, за словами його ректора проф. Х. В. Хачатуряна, враховує все найкраще, що є у вітчизняному і світовому досвіді, і спрямована на задоволення потреб сучасної України у фахівцях-міжнародниках. Рівень викладання в МІЛП, мовна, юридична, економічна практика з реальними представниками міжнародного співтовариства служать відмінним першим рівнем для впевненого старту тих, кому жити і працювати в ХХI столітті.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати