Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Москва чужих скарбів не ві д дає

Російський Конституційний суд ухвалив рішення про неповернення історичних цінностей, вивезених наприкінці Другої світової війни з німецьких музеїв
22 липня, 00:00

Елементами такого «фону» тут називають розбрат між Єльциним та Думою, втрату Росією колишнього міжнародного значення і намагання хоча б у такий спосіб змусити із собою рахуватися, політико-стратегічні втрати Росії останнього часу, зокрема в питанні про Косово. Важка ситуація, в якій перебуває Росія по відношенню до «решти світу», знаходить своє відображення практично в усіх актуальних політичних процесах, пише «Лейпцігер фольксцайтунг».

Чого в коментарях та висловлюваннях нема — це гіркоти остаточної втрати. Експерти впевнені, що спосіб повернення неодмінно знайдеться. Між рядками читається чисто американська думка про те, що немає в світі таких скарбів, який не можна було б купити за вільно конвертовану валюту. Усе питання лише в ціні.

Як відомо, чимало культурних цінностей, вивезених з Німеччини, довгий час вважалися втраченими. Лише на початку 90-х років Росія почала виставляти їх у своїх музеях. Німецький уряд вважає, що в Росії перебуває 200 тисяч предметів мистецтва, два мільйони книг та три кілометри архівів. Серед них так звані «скарби Пріама», знайдені і вивезені свого часу (теж не надто респектуючи культурну спадщину Туреччини) Шліманом, біблія першодрукаря Гуттенберга, 63 картини європейського живопису XIV—XIX століть (Тінторетто, Ель Греко, Гойя), 74 картини імпресіоністів та постімпресіоністів (Ренуар, Дега, Моне, ван Гог), а також роботи Дюрера, Рубенса, Рембрандта, книги з Берліна, Лейпцига та Готи.
Лейпциг

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати