Перейти до основного вмісту

«Ми хочемо допомогти Україні в її інтеграції із Заходом»

Під таким гаслом відбулася зустріч трьох президентів у Віслі
22 лютого, 11:24
СУСІДИ: ІВАН ГАШПАРОВИЧ, БРОНІСЛАВ КОМОРОВСЬКИЙ ТА ВІКТОР ЯНУКОВИЧ / ФОТО З САЙТА PREZYDENT.PL

Україна попри складну ситуацію всередині країни має надійних союзників і справжніх друзів у Європейському Союзі, які бажають нашій державі успіху на шляху європейської інтеграції. Це підтвердила вчорашня зустріч президентів трьох країн-сусідів: Польщі, Словаччини та України в резиденції глави польської держави у місті Вісла напередодні саміту ЄС — Україна. «Ми хочемо допомогти Україні в досягненні остаточного, важливого ефекту, яким було б підписання, а потім і ратифікація Угоди про асоціацію Україна-ЄС в листопаді цього року в Вільнюсі», — заявив президент Броніслав Коморовський після зустрічі з президентами Словаччини Іваном Гашпаровичем і України Віктором Януковичем.

Польський президент також відзначив, що у розмовах з українським Президентом він бачить позитивні сигнали. По-перше, пояснив він, це стосується того, що Президент Янукович піде на саміт в Брюссель, а по-друге, ми знаємо, що він матиме можливість представити досягнення, а також заплановані кроки з реалізації глибоких реформ в Україні з точки зору майбутньої Угоди про асоціацію і роботи у реалізації прийнятих і сформульованих пропозиції ЄС.

Коморовський також висловив оптимізм із приводу жестів та рішень, які оголосив Президент Янукович задля відновлення хорошого іміджу України в ЄС, а також щодо двох імен Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

У своїй заяві для преси після закінчення тристоронніх переговорів Президент Віктор Янукович заявив, що компроміс щодо питання засуджених екс-прем’єра України Юлії Тимошенко і екс-глави МВС Юрія Луценка необхідно знайти найближчим часом. «Торкаючись болючого питання Тимошенко, Луценка, я хотів би вкотре сказати, підтвердити: ми добре розуміємо, що це питання має вирішуватися в юридично-правовій площині», — цитує Інтерфак-Україна слова Януковича. Окрім того, український Президент відзначив, що Україна шукатиме модель співпраці з Митним союзом у рамках міжнародних зобов’язань, Всесвітньої організації торгівлі та не порушуючи наших міжнародних зобов’язання.

Напередодні, в резиденції президента Польщі у Віслі відбулася розмова Віктора Януковича та Броніслава Коморовського. Деталі зустрічі не повідомляються. Водночас, за повідомленням прес-секретаря президента Польщі Анни Тшаскої-Вєчорек, президенти розмовляли близько півтори години під час вечері, у ході розмови були порушені усі анонсовані раніше теми.

На завершення вище згаданої прес-конференції польський президент відзначив: «Ми повною мірою усвідомлюємо труднощі, але у нас є спільна рішучість подолати ці труднощі. Ми бажаємо успіхів Україні — і це буде спільний успіх — на шляху до інтеграції із Заходом». Хотілося б, щоб з боку західних політиків лунало більше таких заяв і розуміння українських реалій, тоді б швидше реалізувався би курс на приєднання нашої країни до євроспільноти.

Що ж до конкретних результатів саміту, як повідомив глава українського зовнішньополітичного відомства Леонід Кожара, Україна розраховує підписати в Брюсселі чотири документи. Зокрема мова йде, про Спільну заяву за результатами саміту і кредитну угоду про надання Україні макрофінансової допомоги з боку ЄС на суму більш ніж 600 млн євро. Окрім того українська сторона сподівається підписати Меморандум про початок діалогу між Україною і ЄС з питань бізнес-клімату, а також 7-й спільний звіт щодо виконання Меморандуму між Україною і ЄС із взаєморозуміння і співпраця в енергетичній сфері.

КОМЕНТАР

Григорій МЕСЕЖНІКОВ, президент Інституту суспільних проблем, Братислава:

— Більш плодотворною є тактика залучення України до євроінтеграційних процесів, ніж виголошення ультиматумів. Якщо вдасться підписати Угоду про асоціацію, то це буде великим кроком вперед у відносинах між ЄС та Україною. Звісно з боку ЄС потрібна чітка позиція щодо демократичних цінностей і дотримання їх Україною. У цьому відношенні Євросоюз не повинен відступати, але водночас потрібно Україну залучати, і в ніякому разі її не потрібно ізолювати, щоб запобігти сповзання, наприклад до більш проблематичних тенденцій та розвитку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати