МЗС міняє структуру
Комплекс змін, які переживають на Михайлівській площі, — доводилося чути в коридорах МЗС — не стільки навіть вияв того, як «нова мітла» — міністр Тарасюк — «по-новому мете», скільки початок досить застарілої ротації кадрів та приведення структури МЗС у відповідність до реалій.
Відтепер, якщо нову структуру міністерства буде схвалено урядом та Президентом, діяльність МЗС буде поділено на три напрямки роботи: європейської інтеграції та міжнародного співробітництва, політико-правової роботи та адміністративно-кадровий напрямок.
Згідно з цією структурою, в міністра повинно бути два перших заступники. Так, Бутейко відповідатиме за європейську інтеграцію, Чалий курируватиме відносини з країнами СНД і Росією та зв’язок МЗС з Верховною Радою.
Грищенко, як кажуть, йде тим же шляхом, що й Тарасюк, — спочатку він очолював, як і теперішній міністр, управління з роззброєння та контролю над озброєннями, потім був призначений заступником міністра. Кажуть, невдовзі його буде призначено послом саме до Брюсселя, а не до Вашингтона чи Москви, як вважалося.
Щоправда, не так давно й у МЗС, і поза його стінами багато говорили, що послом України в країнах Бенілюксу та представником при НАТО стане Антон Бутейко — однак справа «заморозилася», й Бутейко ще попрацює в Києві. Хоча вважається не надто нормальним те, що він востаннє був у довготривалому закордонному відрядженні ще 1987 року.
Невідомо до кінця, хто замінить послів у США та Росії Юрія Щербака та Володимира Федорова. Кандидати на кожен з цих постів є, кажуть, в МЗС, але остаточного вибору ще не зроблено. Терміни відрядження обох послів наближаються до закінчення. Ще недавно ходили чутки, що у Вашингтон збирається нинішній міністр зовнішньоекономічних зв’язків та торгівлі Сергій Осика, однак реального підтвердження цьому поки немає. Щербак, як очікується, днями дасть згоду стати цивільним заступником міністра оборони.
Дипломати не очікують кардинальних змін у роботі свого міністерства внаслідок останніх змін — втім зовнішню політику всі закордонні партнери України визнають мало не єдиним успіхом держави.
І, природно, сам міністр Тарасюк найбільше уваги приділятиме «європейському вектору» зовнішньої політики держави — хоча б тому, що з ним він обізнаний найкраще.