Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Назад в 90-ті...

Під час протестів в Білорусі опозиціонери почали зникати безвісти
07 вересня, 19:13

Жінка показує правоохоронцю плакат із зображеннями постраждалих під час акції проти жорстокості міліції після протестів проти відхилення результатів президентських виборів у Мінську.

Тим часом, 7 вересня у центрі Білоруської столиці невідомі викрали членкиню президії Координаційної ради та представницю опозицій Марію Колесникову, а також прессекретаря Антона Родненкова, виконавчий секретаря Івана Кравцова.

Правоохоронні органи Білорусі не надають інформації про місцезнаходження та заперечують свою причетність до викрадення. Нині про місцезнаходження опозиціонерів нічого не відомо.

В суботу була насильно вивезена з країни член президії Координаційної ради Ольга Ковалькова. Раніше було пред’явлено звинувачення члену президії Координаційної ради Лілії Власовій, під адміністративним арештом перебуває член президії Координаційної ради Сергій Дилевський.

У телеграм-каналі Координаційної ради було викладено заяву щодо даних подій: «Очевидно, що такі методи є незаконними і не можуть привести ні до якого іншого результату окрім загострення ситуації в країні, поглиблення кризи і подальшого наростання протестів.

Ми бачимо, що в останні дні влада замість спроби діалогу з суспільством почала відкрито використовувати методи терору.

Координаційна рада відзначає, що всі дії вчинені особами, які виступають в офіційному статусі, пов’язані із застосуванням насильства і спрямовані на придушення політичної та громадської активності громадян, є злочинами проти людства, і можуть бути розслідувані без обмеження строків давності».

Нагадаємо, що в 1990-і роки кількох представників білоруської опозиції було викрадено схожим чином та вбито, їхні тіла досі не знайдено. Так, після виборів 1999 року зникли політики Віктор Гончар , Анатолій Красовський, Юрій Захарченко. У 2000 році було викрадено й вбито журналіста Дмитра Завадського.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати