Не судилося Удовенкові стати реформатором
Бо ООН реформуватися не хочеНині Рада Безпеки налічує п’ять постійних членів, які одночасно є ядерними державами — США, Росія, Франція, Велика Британія і Китай, та десять непостійних — із ротацією через два роки. П’ятірка постійних членів має право вето на рішення Ради Безпеки.
Згідно з пропозиціями, число постійних членів РБ ООН мало б збільшитися за рахунок Німеччини та Японії, які не є ядерними державами, і більше того — були державами-агресорами під час Другої світової війни. І хоча часи давно змінилися, деякі держави постійно про це нагадують. Серед тих, хто не бажає входження Німеччини та Японії до числа постійних членів — представники всіх континентів. Що ж до України, то вона обидві кандидатури підтримує, сподіваючись на підтримку її власної кандидатури в непостійні члени.
Загальне число держав — членів РБ ООН найчастіше пропонується збільшити до 25.
Сам Удовенко вважає, що ця проблема — може, найсерйозніша за всю історію ООН. Як її вирішити — схоже, ніхто не знає. Але, безумовно, загальний авторитет і Об’єднаних Націй, і Ради Безпеки від того, що держави не можуть між собою порозумітися і визнати, що світ дуже змінився з часів заснування ООН, страждатиме й далі. Не дивно, що функції ООН уже помалу переходять до інших організацій та окремих країн.