Перейти до основного вмісту

«Необхідно посилити тиск на Росію»

На конференції «Повернення миру в Сирію та Україну» обговорили шляхи вирішення конфліктів в обох країнах
19 червня, 12:42
ФОТО USIONLINE.COM

Відкриваючи захід, який проходив в столичному готелі «Інтерконтиненталь», бізнесмен сирійського походження, власник Kyiv Post Аднан Ківан висловив переконання, що кожна мисляча людина знає точно, яка ситуація склалась у Сирії, де загинуло понад 600 тис. людей і 1,5 млн. отримали поранення і понад 12 млн. стали внутрішніми і зовнішніми біженцями.

В Україні, продовжив пан Ківан, ситуація погана, але дякуючи Богу, не така катастрофічна. «Ми вирішили об’єднати ці два питання через однакову суть, біль і втрати, які у Сирії значно більші, ніж в України. І це пояснюється тим, що в Україні президент, армія і народ об’єднались у перший день російської агресії. На жаль, диктатура Сирії виступила проти населення», - підкреслив він.

«КЛЮЧЕМ ДО ВИРІШЕННЯ СИРІЙСЬКОГО КОНФЛІКТУ Є ЗБІЛЬШЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПРИСУТНОСТІ В ЦЬОМУ РЕГІОНІ»

Тим часом спеціаліст з російського впливу на Близькому Сході Анна БОРЩЕВСЬКА, яка була біженкою і свого часу виїхала з Росії, вважає, що ключем до вирішення сирійського конфлікту є збільшення американської присутності в цьому регіоні, тренування сирійської опозиції, більш ефективне використання існуючої там інфраструктури.

Науковий дослідник в Інституті глобальної публічної політики та редактор «Сирія в контексті» Тобіас ШНАЙДЕР, наголосивши, що режим Асада не має майбутнього, зауважив, що фундаментальна стратегія Сирії і Росії полягала в тому, що цивільне населення покине територію конфлікту і не повернеться назад. І міжнародна спільнота вважала, що за це все буде платити Асад і Росія, а насправді виявилось, що за все буде платити Європа. Тому на його думку, для Європи дуже важливо знову бути залученим до регіону і брати активну участь вирішені конфлікту, бо євроспільнота має спільну відповідальність за цей регіон.

Водночас німецький експерт з песимізмом ставиться до можливості скорого врегулювання конфлікту в Сирії.

«РОСІЯ ТА ІРАН ВИКОРИСТОВУЮТЬ ГІБРИДНІ АРМІЇ ДЛЯ ВТОРГНЕННЯ»

Дослідниця ІнформНапалм Христина ДОБРОВОЛЬСЬКА наголосила на необхідності посилення тиску на Росію та Іран, які використовують гібридні армії для вторгнення на нові території, а міжнародна спільнота не зробила нічого, щоб покласти цьому край.

За її словами, відомо про всіх головних акторів, але не всі ці люди підпадають під економічні санкції, тому більше людей з російського уряду і більше компаній треба охопити обмежувальними заходам, щоб Росія платила більшу ціну за втручання в інші країни.

Іншим заходом, на думку Добровольської, має стати негайна реорганізація ООН і ГА ООН має заборонити використання вето постійними членами РБ ООН, яка була через це паралізована і тому Радбез нічого не міг зробити для захисту України, Сирії та Грузії.

«Треба зняти право вето для країн, якщо резолюція стосується гуманітарних дій, зокрема країна, яка залучена в конфлікт має бути позбавлена права блокувати резолюцію, яка стосується забезпечення прав людини», - підкреслила вона.

Окрім того, вважає дослідниця ІнформНапалм, в усіх країнах потрібно ухвалити законодавство щодо заборони військових найманців і будь-яка особа, яка вступила до нелегальної військової структури, повинна знати, що її буде притягнуто до відповідальності за вчинення військових злочинів.

«СПОЧАТКУ БЕЗПЕКА – ПОТІМ ВІДНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ У СИРІЇ»

Президент Центру близькосхідних досліджень Олександр БОГОМОЛОВ у коментарі «Дню» розповів, що вирішити конфлікт у Сирії цілком можливо, зробивши акцент на поверненні біженців у Сирію. А для цього перш за все, вважає він, має бути запроваджена зона заборонена для польотів, збільшена присутність Сполучених Штатів Америки в регіоні. І тут, на думку експерта, значну роль може почати відігравати Адміністрація Трампа, який після Північної Кореї фокусуватиме увагу на іранському чиннику в сирійському конфлікті. У розпорядженні США є такі важелі як ще жорсткіші санкції проти Тегерану з метою витіснення іранських напіввійськових формувань із Сирії.

З іншого боку, вважає український експерт, потрібно максимально залучати до вирішення  сирійського конфлікту Туреччину, яка є членом НАТО, і прийняла понад три мільйони сирійських біженців. Для цього Заходу, зокрема ЄС, не потрібно весь час звинувачувати Анкару в порушенні прав людини, а почати взаємодіяти з цією країною з метою забезпечення безпеки у регіонах Сирії, які перебувають поза межами контролю режиму Асада. І вслід за витісненням Ірану з Сирії потрібно витіснити з цієї країни Російську Федерацію. І саме головне, підкреслив Богомолов, Захід має ставити завдання забезпечити безпеку, а потім відновлення державності в Сирії, а для цього потрібно наполягати на усуненні від влади Асада, режим який скоїв величезні злочини проти власного народу.

«МІЖНАРОДНА СПІЛЬНОТА МАЄ ПРОДЕМОНСТРУВАТИ СВОЮ ВОЛЮ, ЩОБ ЗУПИНИТИ ВІЙНУ…»

Директор Арабського дослідного центру політичних студій Салам КАВАКІБІ в інтерв’ю «Дню» пояснив, що конференцію під назвою «Повернення миру в Сирію та Україну» поєднує експансіонізм Росії і страждання цивільного населення в обох країнах, а також байдужість міжнародної спільноти до обох країн і безкарність Росії у здійсненні військових злочинів в обох країнах.

Що стосується питання, як має реагувати світ на ці злочини в Сирії та Україні, то, на думку Кавакібі, міжнародна спільнота має продемонструвати свою волю, щоб зупинити війну в обох країнах і змусити Росію дотримуватися міжнародного права та поважати легітимність прагнень народів в обох країнах.

«Окрім того, міжнародне співтовариство має показати Росії, що вона не може продовжувати контролювати війну, особливо в цьому регіоні без жодних санкцій, без будь-якої реакції. Також дуже важливо фокусувати увагу на злочинах, бо весь час цивільне населення платить ціну за ці злочини в обох країнах», - зазначив сирійський експерт.

Директор Арабського дослідного центру політичних студій також спростував поширену думку, що сирійський народ є розділеним і через це не чинить належного опору режиму Асада. 

«Ми не можемо ставити питання, - пояснив він, - про розкол серед сирійського народу. В умовах цієї війни існує розрив між містами і також потрібно враховувати присутність більше 36 іранських воєнізованих підрозділів «Басидж», також багато інших іноземних акторів, які воюють у Сирії. Тому ми не можемо говорити про справжнє бажання людей, які перебувають під різними окупаціями. І це відрізняється від України, народ якої об’єднаний проти зовнішньої агресії».

Говорячи про майбутнє Сирії, можливість вирішення конфлікту у цій країні, пан Кавакібізі знався, що він є дуже песимістичним особливо щодо ситуації в Європі, де все більше і більше до влади приходять крайнє праві та популістські партії, які є дуже близькими до Путіна і які намагаються реабілітувати Путіна та відносини з Росією. «І тими, хто буде платити ціну, будуть  український  та сирійський народи», - підкреслив сирійський експерт.

Важливо, щоб міжнародна спільнота винесла належні висновки з обох конфліктів, у яких задіяна Росія і зрештою почала вживати конкретні заходи аби поставити на місце агресора.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати