Перейти до основного вмісту

Ніно Бурджанадзе про право вибору

22 жовтня, 00:00

1—2 грудня в Києві відбудеться форум Спільноти демократичного вибору, — повідомила вчора, виступаючи перед студентами Інституту міжнародних відносин, спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе. «Це те, що показує всій Європі, всьому світу, чого хочуть наші народи, — сказала вона. — Ми говоримо, що наш демократичний вибір незмінний. Можливо, це голосно сказано, але думаю, сказано правильно: у грузинського й українського народів є історична місія. Для дуже багатьох країн і народів пострадянського простору демократія, свобода вибору, які існують у США, в Європі — здаються досить далекими, здаються метою, якої дуже важко досягнути. Але Грузія й Україна можуть показати, що це реально».

«Дуже важливо, щоб на теренах колишнього Союзу було сформовано демократичне середовище. Це означає, що всі держави, сподіваюся, й Росія також, будуть передбачуваними, будуть мирно співіснувати одна з одною. Між ними будуть суперечки, в них будуть різні погляди, проте ці суперечки не переростатимуть у регіональні конфлікти. Адже всім чудово відомо, що демократичні держави не воюють одна з одною, — сказала Ніно Бурджанадзе. — Сучасний світ і його проблеми показали нам, що в жодному куточку світу людина не захищена. І треба усвідомити: неможливо підтримувати сепаратизм і тероризм на одній території й боротися з ними на іншій. Не можна використовувати подвійні стандарти», — заявила Ніно Бурджанадзе.

«Я побачила, що в Україні приймаються абсолютно нові, історичні рішення, — відзначила вона. — Рішення української сторони з Придністров’я я вважаю найважливішим міжнародно-правовим кроком, зробленим керівництвом і Президентом України. Це прорив, який нам усім може дати дуже хороший приклад. Це дуже сміливе та правильне рішення — віддати свій кордон під моніторинг Європейської Спільноти, продемонструвати волю великої держави, яка хоче не маніпулювати нещастям меншої держави, а реально допомогти, знайти вихід із кризи, сприяти урегулюванню придністровської проблеми. Це той приклад, який, я дуже хотіла б сподiватися, Росія перейме стосовно Грузії». Ніно Бурджанадзе також повідомила про принципову позицію грузинського керівництва — повернути Україну в групу друзів генерального секретаря ООН по Грузії, яка займається проблемою відновлення територіальної цілісності країни. Сьогодні до складу групи входять Росія, США, Франція, Німеччина та Велика Британія.

«Наше прагнення бути членами європейських структур є дуже важливим. Я впевнена, що прагнення України стати ближчою до НАТО має історичне значення. Я дивилася телесюжети про те, як протестує певна частина українського населення проти вступу до Альянсу. Природно, це право будь-якої людини. Ви самі повинні вибирати, де вам бути: в НАТО, в Євросоюзі, в обох організаціях чи не бути в жодній. Але найважливіше, щоб кожен громадянин добре розібрався в тому, які плюси та які мінуси насправді є в того чи іншого рішення, яке приймає держава. Тому що дуже часто, на жаль, і народи, і політики піддаються тим стереотипам, які існували раніше та які наші не дуже великі доброзичливці намагаються нам нав’язати», — заявила спікер грузинського парламенту.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати