Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Ніяких революційних змін»

Останнє послання російського президента колегам по СНД
23 лютого, 00:00
ПУТІН ІДЕ НА ДРУГИЙ ПЛАН? / ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Учора в Москві вперше за останні роки в повному складі відбувся неформальний саміт СНД. На зустрічі, що відбувалася в старовинному особняку на Воздвиженці — Будинку прийомів уряду РФ, були присутні президенти всіх 12 держав — членів Співдружності, включаючи Туркменістан. Як відомо, колишній президент цієї країни Сапармурат Ніязов ігнорував цей захід. Крім того, вчорашній саміт примітний тим, що на ньому востаннє в ролі глави держави брав участь Володимир Путін і відбувся дебют першого віце-прем’єра РФ Дмитра Медведєва, якого, на загальну думку, оберуть президентом Російської Федерації на виборах 2 березня. До речі, російський президент пояснив своїм колегам, чому підтримує кандидатуру Медведєва, з яким він працював понад 17 років. За словами Путіна, він разом з Медведєвим безпосередньо розробляв всі основні рішення, зокрема, й у найважливішому для нас зовнішньополітичному напрямку — СНД. «По суті, він є одним з авторів тієї політики, яку Росія проводила на цьому напрямку. Саме тому я вважаю, що в нас не має й не буде жодних революційних змін саме внаслідок того, що Дмитро Анатолійович — один з авторів російської зовнішньої політики на цьому напрямку», — заявив президент РФ.

Торкаючись безпосередньо політики Росії щодо СНД, Путін заявив, що Співдружність незалежних держав була й залишиться очевидним і незмінним пріоритетом російської зовнішньої політики, також важливим майданчиком для обговорення проблем на пострадянському просторі. «Майданчик СНД використовувався для формулювання таких принципів нашої взаємодії, що сприяли розвитку наших країн, йшли на користь, на благо мільйонів наших людей», — зазначив він. При цьому російський президент визнав, що такі проблеми, як і раніше, є, «деякі з них не втратили своєї гостроти і не є вирішеними».

Путін запропонував у стратегії розвитку СНД до 2020 року зробити акцент на інновації, на новій економіці. На його думку, інтеграція в рамках СНД має розвиватися «не лише внаслідок необхідності збереження історичних зв’язків, а й тому, що від розвитку Співдружності залежить майбутнє наших країн». У той же час, він зауважив, що керівники країн Співдружності демонструють «політичну волю, взаємну повагу та прагнення» ці проблеми вирішувати. На думку Путіна, одним з пріоритетів розвитку СНД є розробка стратегії економічного розвитку, що має бути спрямована на розширення взаємодії, конкурентоспроможності країн СНД і прискорення їхнього соціально-економічного розвитку. Російський президент також виступив з ініціативою підписання рішення про оголошення 2008 року Роком літератури та читання в Співдружності.

Якщо Путін говорив більше про стратегічні речі, то майбутній президент РФ — про тактичні. У своєму виступі він заявив, що СНД було й залишиться головним російським зовнішньополітичним і економічним пріоритетом. «У наших країн і народів немає альтернативи усталеному режиму добросусідства, розвитку довгострокової співпраці», — зазначив перший віце-прем’єр РФ. Він також висловив сподівання на продовження довірчих робочих стосунків з главами держав у разі його перемоги на майбутніх президентських виборах у РФ.

Медведєв повідомив, що Росія збирається виступити з ініціативою про створення спеціальної структури на випадок виникнення надзвичайних ситуацій у країнах СНД. Крім того, він висловив думку, що підйом багатьох галузей в економіках країн СНД залежатиме від ефективності кооперації транспортних відомств.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати