П ро нас
«Днями Кишинів після деякої паузи все-таки відповів Києву з приводу його пропозицій щодо подальшого врегулювання придністровського конфлікту й розвитку миротворчого процесу між Кишиневом і Тирасполем. За повідомленням прес-служби президента Молдавії, МЗС РМ заявив у посланні українській стороні, що доцільна в даному випадку двостороння зустріч двох президентів без третього зайвого (читай — Придністров’я). Офіційно така точка зору в РМ пояснюється тим, що крім придністровського питання двом президентам є що обговорювати, тому що існує ряд проблем між Україною та Молдавією. У той же час президент РМ Володимир Воронін вважає, що роботу експертних груп потрібно продовжити. Що, в принципі, варто визнати не вельми продуктивною тратою часу, оскільки всім зрозуміло, що політичні рішення в результаті приймають аж ніяк не експерти — і тому без принципових переговорів і конкретних рішень перших осіб Кишинева й Тирасполя про нормальний миротворчий процес не може бути й мови. Пропозиція президента Молдавії Володимира Вороніна поговорити з президентом України Леонідом Кучмою тет-а-тет у Придністров’ї розцінили як ще один доказ «послідовності» лідера Молдавії, що вирішив усупереч попереднім угодам, починаючи з відомого Меморандуму, «викинути» Придністров’я з переговорного процесу. Після чого, на думку придністровської сторони, порушується збалансований за багато років формат переговорів, які без Тирасполя стають переговорами віртуальних сторін, що конфліктують (України та Молдавії, України та Росії і т.д.)».
«Бажаєте у відпустку? Обридли традиційні туристичні маршрути, від сонячних ванн на Мартиніці до балад над венеціанськими каналами? Відтепер з’явилася одна особлива альтернатива. Київське турагенція New Men Travel («Подорож нових людей») пропонує відвідати атомну станцію в Чорнобилі, один із реакторів котрої вибухнув 26 квітня 1986 року, спричинивши найжахливішу ядерну катастрофу усіх часів. Запевняємо вас, що лічильники Гейгера та захисні комбінезони вже підготовлені. Вартість такої подорожі, в яку входить поїздка туди й назад на приватній машині з англомовним гідом, становить $460. У $340 обійдеться поїздка в мікроавтобусі. Маршрутів, пропонованих агенцією, існує п’ять. Усі вони починаються із зони відчуження, яка утворює коло радіусом у 30 км і з центром у Чорнобилі. Бажаючі також можуть відвідати місто-привид, Прип’ять, яке знаходиться поряд із станцією. Незабутні враження й гарантоване усамітнення — усі 50 тисяч його мешканців евакуйовано. Деякі з маршрутів передбачають відвідання цвинтаря з відходами після катастрофи. Для тих, у кого проб’ється сильний апетит, директор агенції Дмитро Осика пропонує скуштувати харчів біля станції. Утім, вартість подібних відвідин набагато дорожча, ніж повідомляють в агенції. Попри те, що станцію закрили рік тому, все ще існує чимало небезпек. «Кожен, хто туди приїжджає, наражається на небезпеку», — вважає один із активістів «Грінпісу» Шон Берні».
«У Гонконгу розпочалося триденне засідання міжнародної групи, створеної для боротьби з відмиванням грошей. На ньому 29 країн-учасниць збираються вивчити, яких заходів вживають уряди різних держав після 11 вересня, аби припинити фінансування терористів. Маленький острів Науру в Тихому океані наприкінці минулого року було піддано міжнародним санкціям після того, як міжнародна група звинуватила його у відмиванні брудних грошей. До чорного списку також потрапили Росія, Україна, Філіппіни, Єгипет, Нігерія, Ізраїль, Угорщина, Індонезія, Ліван, Острови Кука та деякі інші. До міжнародної комісії входять 29 членів. З-поміж них — США, Британія, Австралія, Японія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Мексика, Бразилія, Аргентина».
«Бубка приземлився? Сергій Бубка збирається взяти участь у парламентських виборах. Проте українській легенді у стрибках із жердиною спочатку потрібно привести в порядок усі необхідні для цього папери. Центрвиборчком пригрозив, що виключить Бубку з парламентських перегонів, оскільки той вказав три, замість однієї, адреси в своєму реєстраційному листку. Бубка включений до виборчого блоку «За єдину Україну», який очолює керівник президентської адміністрації Володимир Литвин».