Перейти до основного вмісту

Палестинська директорія

Арафат назвав п’ятьох наступників
18 квітня, 00:00

Лідер Палестинської національної автономії Ясир Арафат назвав імена своїх п’ятьох наступників, які колективно керуватимуть Палестиною в разі його загибелі, арешту чи примусового заслання, повідомили світові інформагентства. До складу ймовірної директорії увійшли голова Законодавчих зборів Ахмед Гаріа, секретар ПНА Махмуд Аббас, міністр інформації й культури Ясир Абдо Раббу, керівник служби превентивної безпеки в секторі Газа полковник Мухаммед Дахлан та міністр у справах самоврядування ПНА Саеб Ерекат. Саме двох останніх раніше називали можливими наступниками палестинського лідера. Оглядачі зазначали, що Дахлан та Ерекат належать до нового покоління палестинських політиків, iз якими погодився б мати справу й Ізраїль.

Серед обраних Арафатом людей немає ще однієї доволі впливової особи — полковника Джебраїла Ар-Раджуба, який очолював службу превентивної безпеки на Західному березі. Як зазначають арабські видання, палестинці звинувачують його в капітуляції та видачі Ізраїлю біля 200 своїх співробітників та шістьох активістів угруповання ХАМАС, які перебували в палестинській в’язниці, в обмін на збереження власного життя та можливість виїхати з Рамалли, зайнятої ізраїльськими військами.

Тим часом Сполучені Штати продовжують поки що не надто вдалі спроби мирного врегулювання на Близькому Сході. Державний секретар Колін Пауелл вже двічі зустрічався з Ясиром Арафатом і тричі — з Аріелем Шароном. Ізраїльський прем’єр після цих зустрічей у телевізійному інтерв’ю заявив, що готовий взяти участь у мирній конференції разом iз Арафатом, проти присутності якого він раніше категорично заперечував. Крім того, Шарон сказав, що готовий піти на «болючі поступки», передає Бі-Бі-Сі.

Наразі головний аргумент, що його застосовує Вашингтон у своїй миротворчій діяльності на близькому Сході, — фінансовий. США закликали Арафата негайно покласти край нападам на ізраїльтян, бо в іншому разі Палестина ризикує залишитися без мільйонів доларів американської допомоги. Президент США висунув при цьому кілька вимог, в яких, власне, немає нічого нового: оголошення перемир’я на Близькому Сході, поновлення співпраці з Ізраїлем й арешт екстремістів, відповідальних за серію нападів на ізраїльтян. Американська допомога Палестині цього року має становити $75 мільйонів. Гроші виділятимуться під конкретні проекти на Західному березі та в секторі Газа. Ізраїль паралельно отримає набагато більше — до $3 мільярдів. Як зазначає Бі-Бі-Сі, ці гроші здебільшого закладено у військові гранти.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати