Палестинці та ізраїльтяни розпочали прямі переговори
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19990915/4169-3-2.jpg)
Утім, після таких різких заяв лідери двох делегацій висловили рішучість подолати всілякі труднощі й дійти компромісу, аби досягти «всеохоплюючого й тривалого миру на Близькому Сході». А для цього їм доведеться, згідно з домовленостями на єгипетському курорті Шарм ель Шейк, до 15 лютого представити загальний план угоди щодо кордонів палестинської держави, статусу Єрусалима, долі близько трьох мільйонів палестинських біженців і майбутнього єврейських поселень на Західному Березі та в Секторі Газа. Повну угоду необхідно укласти до 13 вересня наступного року. Більшість ізраїльтян і палестинців розуміють, що це останній шанс досягти миру — інакше провал дестабілізує Близький Схід.
Міністр палестинського кабінету Саеб Ерекат у неділю заявив, що угоди можна досягти за рік. Утім, прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Барак був менш оптимістичним. В одному з інтерв'ю він, зокрема, сказав, що коли дві сторони не досягнуть базової угоди до середини лютого, то для ухвалення повної угоди не вистачить і п'яти років.
Можливо, таким компромісом — основою майбутньої угоди — стане план Бейліна-Аббаса, якого ніколи публічно не визнавали палестинці. Згідно з планом, розробленим восени 1995 року Аббасом і Йоссі Бейліном, тодішнім міністром юстиції Ізраїлю, передбачається, що ізраїльтяни пристануть на створення демілітаризованої Палестинської держави на більшій частині території Західного Берега ріки Йордан і сектора Газа зі столицею в Абу- Аїс, передмісті Єрусалиму, розташованому на Західному Березі. Натомість палестинці мають погодитися на ізраїльських контроль над десятьма відсотками території на Західному Березі. А біженці мають переселитися лише на палестинську територію.