Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Президент Молдови хоче більших повноважень

Народ його не підтримує
25 травня, 00:00

В інтерв'ю іноземним агенціям напередодні референдуму, назвавши Молдову «королівством, де править система колективної безвідповідальності», 59-річний Лучинськи заявив: «Нині голова держави не має засобів для ухвалення рішень і розв'язання проблем, і тим самим не може виправдати сподівання населення». Отож, на його думку, президент може розв'язати проблеми лише тоді, коли матиме право призначати стабільний уряд на чотири роки, який не залежатиме від парламенту й партій, представлених у ньому.

Однак праві партії, включаючи Партію демократії та розвитку, яка зазвичай підтримує Лучинськи, засудили цей референдум, заявивши, що урядова агітація за те, щоби люди відповіли позитивно на це запитання, скоріше схожа на стратегію дискредитації парламенту. Адже партії, що входять до урядової коаліції, вимагали збільшити саме їхні повноваження, а не повноваження президента. Проте нинішній референдум таки не відбувся, оскільки в ньому взяло участь лише 55 відсотків виборців замість 60. І якщо навіть виборці підтримали Лучинськи, для ухвалення поправок до Конституції необхідно дві третини голосів членів парламенту.

Можливо, виборці побоялися повторення білоруського експерименту і прислухалися до застереження депутата Лурі Роска з блоку «Демократична й процвітаюча Молдова», який заявив: «Лучинськи хоче стати Олександром Лукашенком і побачити, що нині має «сильна білоруська економіка».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати