Президенти доручили урядам домовитися про борги
Сума боргу ніде поки що не називається. Можливо, тому що Київ і Мінськ, зійшовшись у поглядах щодо існування української заборгованості, за результатами вивіряння торгово- економічної діяльності за 1992 рік, ніяк не могли визначити методику її підрахунку. Одна з головних проблем при цьому полягає в тому, що дуже важко визначити, за яким саме валютним курсом вести переговори, враховуючи, що курс долара тоді змінювався щодня. Україна, зокрема, пропонувала методологію розрахунків, що вже використовувалася з Росією. Представники Білорусі при цьому вказують на те, що, по суті справи, нератифікованість міждержавного договору про кордон насправді нікому не заважає. Прес-секретар Лукашенка Наталя Петкевич повідомила, що в тому, що стосується міжурядової угоди з урегулювання фінансових питань Лукашенко у ході переговорів засумнівався у доцільності поновлення обговорення питань, пов’язаних із уточненням суми заборгованості, посилаючись на «раніше прийняте політичне рішення з цього питання».
Крім того, як повідомила прес-секретар білоруського президента, Лукашенко задовольнив прохання української сторони про звільнення від сплати консульського мита іноземних фахівців, які прямують транзитом через Білорусь до України для реалізації завдань, пов’язаних із чорнобильською проблематикою. Річ у тому, що проїхати зі Славутича, де живуть ті, хто працює на Чорнобильській АЕС, до самої станції можна тільки через білоруську територію — так провели кордони та проклали дороги за часів СРСР.
Можна порівняти один збіг: першими гостями президента Росії Путіна після підписання Римської декларації про створення Ради НАТО—Росія стала делегація Європейського Союзу на чолі з прем’єр-міністром Іспанії Аснаром. Першим гостем Президента України після прийняття рішення Ради національної безпеки і оборони про розробку стратегії приєднання України до системи безпеки, заснованої на НАТО, став Лукашенко. Білоруський лідер на рішення РНБОУ, як повідомив «Новий канал», відреагував так: «Білорусія уважно вивчить це рішення». Але водночас додав, що «союзи союзами, але треба будувати власну систему безпеки».
Кучма і Лукашенко домовилися також про реалізацію низки спільних економічних проектів, зокрема, зі складання на Україні тракторів, із випуску кормозбиральних комбайнів, з виробництва дизельних двигунів. Президенти узгодили питання, пов’язані з поновленням білоруських вантажоперевезень через територію України з використанням її морських портів, повідомив Інтерфакс-Україна. Підписано три міжурядові документи. Чи говорили президенти про ЄврАзЕС — не повідомляється.