Перейти до основного вмісту

Про нас

08 квітня, 00:00

Президент України, немов Дон Кіхот, що порозумнішав, вирішив більше не битися з вітряними млинами. Українська влада, як, проте, і російська, чудово розуміє, що капітали, котрі втекли за кордон, насильним шляхом повернути все одно не вдасться. Діяти каральними методами в такому випадкові гірше, ніж оголосити амністію цим грошам. Росії, безперечно, потрібно вчинити так само. На жаль, сама легалізація тіньових капіталів аж ніяк не означає, що вони негайно або в найближчому майбутньому повернуться в країну свого походження. Швидше, це спосіб зменшити майбутній витік капіталу. Тут важливий принцип: таким рішенням держава дає зрозуміти великому бізнесові, що вважає його своїм стратегічним союзником, а не ворогом. Є і ще один безперечний виграш для держави. Амністувавши капітали того ж екс-прем’єра Павла Лазаренка, українська влада розраховує істотно зменшити його балакучість. Тепер екс- прем’єрові буде якось неетично звинувачувати Нацбанк своєї країни в махінаціях з кредитами МВФ. Точно так само російське керівництво може «приборкувати» своїх скривджених олігархів і олігарчиків, забезпечивши себе від нових скандалів в дусі справи з «Бенк оф Нью-Йорк».

«Вісті» 5 квітня

Міністерство оборони Німеччини надає перевагу українсько-російському транспортному літакові Ан-70 у порівнянні з європейським «Аеробусом». На думку німецьких фахівців, українсько-російський літак, частково оснащений західним обладнанням, кращий і дешевший. Такий висновок робиться в службовій записці головного управління озброєння для міністра оборони Рудольфа Шарпінґа. Про це повідомила в четвер газета «Вельт». Німецькі збройні сили мають намір придбати 75 нових транспортних літаків. Ціна проекту — близько 13 мільярдів марок.

«Німецька хвиля» 6 квітня

Асоціація чеських туристичних агентств домагатиметься, щоб росіяни змогли швидше і за дешевшу ціну купувати візи (зазвичай в’їзд до країн — членів Шенгенської угоди коштує $25), заявив президент цієї спілки Вацлав Срб. Він додав, не було ніякої необхідності запроваджувати візовий режим для росіян, одночасно із введенням цього режиму перетину кордону для українців та білорусів. «Росіяни, прибувши сюди за туристичним туром, покидають Чеську республіку після завершення відпочинку. Вони не такі люди, що працюватимуть тут як некваліфіковані працівники, подібно до деяких українців», — сказав Срб.

ЧТК 28 березня

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати