Перейти до основного вмісту

Про нас

15 січня, 00:00

«Уряд в особі його «газової принцеси» вперше офіційно визнав факти розкрадання й погодився з претензіями РАТ «Газпром». Виникає резонне запитання — чому? Адже в логіку економічних відносин України з Росією це абсолютно не вписується. Невже новий реформаторський уряд Віктора Ющенка, запросивши Юлію Тимошенко віце-прем'єром з питань ПЕКу, і справді вирішив переламати паразитичні тенденції «доїння» Москви, що збереглися в близькому зарубіжжі з радянських часів? На думку провідних газових трейдерів України, річ у іншому: гряде переділ українського газового ринку».

«Сегодня», 13 січня

«У всіх бідах українського ПЕКу віце-прем'єр звинуватив національну акціонерну компанію «Нафтогаз України», яка так побудувала роботу з «Газпромом», що «з кожним днем державний борг України за газ зростає більш ніж на $10 млн.» Безпрецедентні визнання українського урядовця такого високого рангу про газові гріхи України перед Росією, які протягом багатьох років заперечувалися, свідчать про те, що в Києві почалася глобальна війна за право доступу до російської газової труби».

«Независимая газета», 13 січня

«Згідно з новим чеським законом, який набрав чинності 1 січня цього року, чужоземці з «проблемних країн» повинні заповнити спеціальні бланки й надати дві фотокартки. Оскільки вони зазвичай не мають із собою фотографій і не знають латинського шрифту, це викликає затримку руху автобусів та потягів. Термін «проблемні країни» переважно стосується країн колишнього Радянського Союзу, зокрема України. Ускладнення візового режиму було запроваджене з метою зменшити наплив незаконних чужоземних робітників і, в першу чергу, мали на увазі Україну. Міністр внутрішніх справ Чехії Вацлав Груліч нещодавно присягнувся, що незаконні іммігранти і заробітчани, переважно із України та Росії, депортуватимуться з країни спеціальними поїздами».

ЧТК, 11 січня

«Бельгія тимчасово запровадила контроль на кордоні... Бельгійська влада стверджує, що більшість новоприбулих за останні три місяці є вихідцями з колишніх радянських країн, переважно з України, а також із Словенії та Словаччини».

«Індепендент», 13 січня

Переклад Миколи СІРУКА, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати