Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про нас

08 липня, 00:00

«Президентські вибори в Україні є у 2004 році найважливішою політичною подією для Росії». Про це ще до переобрання Володимира Путіна говорив політолог Сергій Марков. Починаючи з суботи, в Києві триває офіційна боротьба за спадщину Леоніда Кучми... Фаворитом режиму є Віктор Янукович, який два роки тому став прем’єр-міністром. За ним більшість у парламенті, а також голови 25-ти найбільших міст. Його найсильніший суперник — Віктор Ющенко, колишній прем’єр і лідер опозиційного блоку партій «Наша Україна»... Він ще може виявитися у виграші, оскільки Путін поки що не визначився з підтримкою кандидата на українських виборах. У Кремлі, як кажуть, розмірковують навіть над тим, щоб умовити Кучму піти на черговий президентський термін. Це могло б тривати, допоки не підшукають нового «наслідного принца», який би задоволняв Москву.

Salzburger Nachrichten, 6 липня 2004

...Всупереч розхожій думці про силу адмінресурсу, мало хто з майбутніх учасників президентських перегонів в Україні потенційно готовий зробити ставку на діючого прем’єр-міністра Віктора Януковича. У загальній метушні з висуненням кандидатів навіть у таборі безумовних прихильників Януковича з’явилися сумніви в тому, що Леонід Кучма сприймає прем’єра як свого наступника (ті самі джерела пояснюють, що президент не цілком довіряє не стільки самому Януковичу, скільки його донецькому оточенню). Це означає, що, по-перше, шанси Януковича на перемогу у виборах різко знижуються. А по-друге, найближчим часом слід чекати заяв про участь у виборах справжнього кандидата в наступники, здатного скласти реальну конкуренцію Віктору Ющенку... Симоненко та Мороз, за даними з їхнього оточення, ведуть переговори про узгодження єдиної кандидатури або підтримку того самого невідомого поки що наступника Кучми, який нібито з’явиться пізніше завдяки старанням російських політтехнологів.

«Независимая газета», 6 липня 2004

...Експерти зазначають, що російський капітал дедалі активніше приходить в Україну, як правило, створюючи спільні підприємства з українськими бізнесменами в тих галузях, де є сильними позиції місцевих лобістських груп (наприклад, у металургії), і працюючи самостійно там, де вистачає власних ресурсів впливу (нафтопереробка). З іншого боку, спільні міждержавні проекти на офіційному рівні (Зона вільної торгівлі, не кажучи вже про створення Єдиного економічного простору або валютного союзу) — насилу реалізовуються. І, очевидно, це саме той випадок, коли взаємовигідний інтерес українського й російського бізнесу виступатиме своєрідним локомотивом процесів інтеграції...

Украина.Ru, 1 липня 2004
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати