Проплачена хода
У Москві відзначили День народної єдностіДень народної єдності — відносно нове штучне свято, яке відзначають у Росії 4 листопада, починаючи з 2005 року. В цей день у Москві відбувається хода, в якій беруть участь представники російських політичних партій, бюджетники, студенти, футбольні фанати, байкери, а також члени патріотичних організацій, які мають відверто націоналістичне забарвлення.
Відомий блогер Ілля Варламов на своєму ЖЖ відзначив, що кількість учасників маршу, який відбувся в центрі Москви, сягнула 60 тис. осіб. Утім російське МВС нарахувало аж... 85 тис. учасників.
Лозунги, якими озброїлися росіяни в цей день були найрізноманітнішими. Переважна більшість — на підтримку президента Володимира Путіна, критика Заходу і США. «Руйнація країни в 1991 році — це держпереворот!», «За єдність від Камчатки до Криму», «В.В.Путін — національний лідер», «За Європу вітчизн» тощо. Окремо варто відзначити ще такий: «Росіяни проти війни з Україною!»...
Напередодні демонстрації, на сайті Massovki.Ru було розміщено оголошення про набір на «святкову ходу, присвячену до Дня народної єдності». Шукали хлопців і дівчат 25—30 років, «презентабельної, презентабельної та спортивної» зовнішності. «Зміна триватиме не більше п’яти годин. Оплата не менше 600 рублів», — йшлося в повідомленні.
ГОЛОС ІЗ «ФЕЙСБУКУ»
Олександр ПАЛІЙ:
«Московити ганебно понівечили історію князя Володимира. Замість тризуба князя Володимира на пам’ятному камені намалювали птаха-виродка з Візантії, якого він, Володимир, (Візантію) бив. І ставлять се в Москві, якої за часів Володимира, великого князя Київського, не існувало.
Князеві, народженому в Києві від варяга і любечанки (Чернігівська область України). У Заліссі, на яке цей самий Володимир наклав данину від рала».
Igor YAKOVENKO:
«Ми закладаємо пам’ятник святому князеві Володимиру в рік тисячоліття хрещення Русі, — повідомляє 2015 року мер Москви Собянін. Він ще раніше стверджував, що ДолгорукОВ (це він про пам’ятник, який стоїть напроти мерії) відбивався палицею або списом...
Антиросійські настрої сильні, нам, наприклад, намагаються довести, що імператриця Катерина Друга — німка, — це вже депутат Саблін, лідер Антимайдану.
І ось тепер свято це... 4 листопада... що святкуємо? 4 листопада 1612 року в Кремлі сиділи поляки, Трубецькой і Пожарський увійшли до Кремля 6 листопада... Що святкуємо 4 листопада?
Народна єдність? Патріарх Гермоген за Шуйського, Голіцини з Ляпуновим — за Василя Голіцина, дума схилялася до короля Владислава... Історик Соловйов писав, що московські низи, начебто, за Лжедмитрія 2-го...
Ех, не було в ті часи ні ВЦДГДу, ні Чурова, вони б нарахували 90% підтримки, спочатку Шуйському, потім Лжедмитрію, потім Владиславу, ну, а вже потім усі 100% Романову. Левада-центр дав би на 1% менше. В ім’я плюралізму і науковості».