Рамсфельд запропонував створити сили швидкого реагування
Поки що повідомляється, що пропозицію міністра оборони США підтримали міністри оборони дванадцяти країн-членів НАТО з дев’ятнадцяти країн-членів. Хто саме утримався — не повідомляється, однак вказується, що однозначно проти не виступив жоден міністр оборони. У будь-якому разі міністри прийняли таким чином цю пропозицію до відома, тож її ще певний час уважно вивчатимуть у країнах-членах Альянсу.
Згідно із затвердженою на саміті НАТО у Вашингтоні в 1999 р. новою доктриною НАТО, Альянс отримує право діяти за межами зони своєї відповідальності. Першою такою операцією було бомбардування території Югославії 1999 року без санкції Ради Безпеки ООН. Нині ж після того, як Сполучені Штати практично в односторонньому порядку провели операцію проти режиму Талібану в Афганістані, і готуються до проведення, судячи з усього, також односторонньої акції проти Іраку, пропозиція про створення сил швидкого реагування могла б зменшити ту кризу довіри між союзниками, про яку багато йдеться в пресі, і яку заперечують офіційні особи в керівництві НАТО та країн- членів Альянсу.
Можна припустити, що ідея створення сил швидкого реагування детальнiше обговорюватиметься на листопадовому саміті НАТО у Празі, і крім того, не менш детально вона обговорюватиметься між США і Росією, яка заявила про неучасть у Празькому самітi. У будь- якому разі, питання не може не торкатися України, яка хоче тіснішої, ніж досі, інтеграції з Альянсом.