Перейти до основного вмісту

Росія молиться і сподівається на британську допомогу

19 серпня, 00:00

Цілковитою невдачею завершилися всі спроби російських моряків врятувати своїх товаришів із атомного підводного човна «Курськ» із 118 членами екіпажу на борту, який зазнав аварії минулої суботи. Рятувальники так і не змогли підстикувати глибоководні апарати до люку субмарини і витягти підводників — цьому заважала погана видимість та сильна течія. Вчора стало відомо, що човен ще більше накренився і дедалі більше заглиблюється в мул. Можливо, російське рятувальне спорядження не таке досконале, як запевняли у прес-службі Північного флоту, відповідаючи на питання, чому Росія не дасть згоди на участь у рятувальних операціях іноземних держав.

Після фактично тижневих безплідних зусиль Москва, очевидно, зрозуміла, що своїми рятувальними засобами їй не вдасться витягти підводників (живих чи мертвих) із залізної труни. Відтак вгамувавши гордість, Росія дала добро на залучення до рятувальних робіт британського дива — рятувального човна LR-5. Навіть Сполучені Штати визнають, що цей човен, якого ще називають підводним гелікоптером, є досконалішим за американські аналоги. У прес-центрі Північного флоту сказали, що 16-містний LR-5 має люк, через який можна здійснити стиковку з «Курськом».

І тепер надія росіян, зокрема родичів моряків, членів екіпажу затонулої субмарини повернена до цього британського дива і, звісно, до Бога. Адже вже припускалося, що запаси повітря на борту «Курська» мали закінчитися ще вчора.

Виникає питання — чи не запізно російський уряд звернувся за допомогою, яку відразу запропонували різні країни, у тому числі лідери, у проведенні рятувальних операцій? Адже британський рятувальний корабель прибуде на місце катастрофи не раніше як сьогодні.

Російські газети і родичі підводників дуже гостро коментують дії російських військових. Зокрема, вчорашня «Независимая газета» писала: «Складається враження, що відбувається фарс, а не рятувальна операція. Залишилася надія лише на британську допомогу». «Известия» так прокоментували нинішні події довкола трагедії: «Ті, хто вмирає в Баренцевому морі, не заслуговують на те, щоб наші державні діячі перервали свою літню відпустку». Тим більше раніше, під час передвиборної кампанії, Путін провів ніч на підводному човні. Родичка одного із підводників, прибувши до Мурманська, аби дізнатися про долю свого сина, сказала, «чого можна чекати від цього задовбаного уряду». «Комсомольская правда» вчора повідомила, що за список екіпажу «Курська», який вона надрукувала, довелося викласти якомусь чиновнику 18 тисяч рублів.

Російські урядовці невпинно твердять про версію зіткнення «Курська» із якимсь іншим підводним об’єктом на глибині 20 метрів. І мовляв наслідки такого «тарану» були настільки катастрофічними, що, за словами віце- прем’єра Іллi Клебанова, моряки не мали часу врятуватися. Однак іноземні країни схиляються до точки зору, що минулу суботу на субмарині відбулося два вибухи. Зокрема, за повідомленням АП, норвезька сейсмологічна лабораторія зареєструвала в суботу в районі перебування російського судна приблизно о пів на восьму за грінвіджським часом перший вибух силою в півтора бала, а через 2 хвилини 15 секунд — ще потужніший вибух.

Загальновідомо, що надія вмирає останньою. Попри те, що від середи із затонулого човна не чутно сигналів «SOS», яких стукотом кувалдою об корпус подавали підводники, все ще існують шанси, що хто-небудь із моряків уцілів. За оцінками фахівців, людський організм спроможний вижити за умови, що в повітрі залишилося до 8 відсоткiв кисню.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати