Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Розрив пуповини?

26 червня, 00:00

Наполегливо контрольований «Газпромом» російський телеканал НТВ після прес-конференції Володимира Путіна в Кремлі заявив про остаточний розрив наступника з єльцинською епохою. Путін дійсно говорив про свою відповідальність за рішення, що приймаються, і навіть навів приклад незалежності від Єльцина: «Ясно, що якби був Борис Єльцин президентом, ми не повернули б такі символи нашої державності, як гімн Радянського Союзу, мелодію гімну Радянського Союзу. Я знаю, що Борис Миколайович був проти, він мені про це говорив. У нього своя думка з цього питання, і я сьогодні очолюю країну, я несу відповідальність політичну за її сьогоднішній стан і за її майбутнє».

Зауважимо — швидше відповідальність музичного характеру. Дійсно, зловмисному ветерану не вдалося нав’язати главі Держави Російської Глінку замість Александрова. У Володимира Володимировича виявилася своя думка і тепер ми про неї знаємо. Але минула прес-конференція російського президента примусила знову повернутися до запитання: а чого ж ще — крім музики, звичайно — вдалося добитися Володимиру Володимировичу в тих рідкісних питаннях, коли його думка суперечила думці Бориса Миколайовича?

Путін довго і дещо сумбурно говорив про Білорусь. Загальний зміст його висловлювання — краще б, звичайно, жити в союзі, де не було б ніякої Росії і ніякої Білорусі, але раз у Мінську не хочуть, то «давайте це забезпечимо, цей суверенітет, і введемо у правило, як у Євросоюзі. Що тут незрозуміло». Незрозумілого немає нічого, якби перед цим — правда, на зустрічі не з журналістами, а з медиками — президент не пояснював, що країна з трьома відсотками російської економіки не може бути рівною Росії. Значення Євросоюзу саме в тому, що Люксембург там у прийнятті рішень прирівнюється до Франції та Німеччини, а якщо виникає підозра, що хтось у цьому сумнівається, починається загальноєвропейська істерика.

Між зустріччю з лікарями і зустріччю з журналістами була поїздка Бориса Миколайовича до Білорусі. Телевізор нам все показав: Єльцин поводився як «гарант стабільності» (самохарактеристика), повідомляв про регулярні зустрічі з «Касьяновим, Путіним, міністрами», захищав «гарний» російсько-білоруський договір, який «хтось хоче змінити». Одні говорять, що це Путін послав Єльцина у Білорусь миритися з Лукашенком (і покритикувати себе?), інші — що це Лукашенко запросив Бориса Миколайовича «натиснути» на Путіна, запропонувавши йому за це (!) пост глави майбутньої союзної держави. Хоч би як там було, внаслідок поїздки Путін від своєї позиції відступив і про поглинання Білорусі вже не йдеться в принципі.

Приблизно те ж саме відбувалося свого часу, коли путінський висуванець Сергій Миронов спробував було виступити з ідеєю про продовження президентського строку. Володимир Володимирович виправдовувався перед усім чесним народом у присутності Бориса Миколайовича на кремлівському прийомі: продовження не буде. «Правильно!» — сказав президент № 1. Те ж саме він міг би повторити і після кремлівської прес-конференції.

Проте коментатор НТВ упевнений, що тепер Путін заборонить соратникам спілкуватися з Єльциним і взагалі зважиться на кадрову чистку. Ризикну передбачити, однак, що кадрові питання будуть складнішими, ніж музичні. І, отже, вирішувати їх будуть зовсім інші люди…

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати