Семеро і Лукашенко
ЦВК Білорусі в ніч на суботу закінчив приймати документи на реєстрацію ініціативних груп, підвівши, таким чином, риску під списком можливих претендентів на пост президента. Про свої великі політичні амбіції встигли заявити всього вісім чоловік. Як пишуть «Белорусские новости», порівняно з минулими президентськими виборами, кількість охочих випробувати себе у великій електоральній кампанії істотно скоротилася — 2001 року на першому етапі було 22 претендента. Але враховуючи сьогоднішні обставини, і в першу чергу надто стислі терміни для підготовки документів, появу восьми претендентів можна назвати навіть дещо несподіваною.
Свої ініціативні групи зареєстрували президент Олександр Лукашенко; лідер демократичних сил Олександр Милинкевич; лідер Консервативно-Християнської партії — БНФ Зенон Позняк; лідер Ліберально-демократичної партії, депутат палати представників Національних зборів Білорусі Сергій Гайдукевич; колишній депутат палати представників, член Білоруської соціал-демократичної партії, генерал Валерій Фролов; колишній спікер Ради республіки, академік Олександр Войтович; колишній ректор Білоруського державного університету Олександр Козулін; екс- керівник депутатської групи «Республіка» Сергій Скребець.
Сьогодні на засіданні Центрвиборчкому буде проведено реєстрацію ініціативних груп. Потім, з 29 грудня по 27 січня, проходитиме висування кандидатів в президенти. Для цього претендентам потрібно зібрати не менше 100 тисяч підписів на свою підтримку і здати їх не пізніше 27 січня. До 11 лютого ЦВК буде приймати від претендентів інші потрібні документи. Безпосередньо реєстрація кандидатів відбудеться з 12 по 21 лютого, після чого виборча кампанія перейде у стадію агітації і пропаганди. Нагадаємо, президентські вибори в Білорусі призначено на 19 березня.
Необхідних мінімальних вимог на першому етапі претендентами було дотримано, і великих підстав у ЦВК не реєструвати ініціативні групи виникнути не повинно. Питання виникає лише щодо кандидатури Зенона Позняка, яка не відповідає вимогам конституції — президентом може бути обрано громадянина республіки за народженням, який досяг 35-річного віку і постійно мешкає в Білорусі не менше 10 років безпосередньо перед виборами, Тоді як лідер КХП- БНФ вже дев’ять років проживає за кордоном.
Випуск газети №:
№240, (2005)Рубрика
День Планети