Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Шарон посилює блокаду Палестини

13 березня, 00:00

Найперше, за своє рішення Ізраїль може наразитися на критику не лише з боку арабських країн, а й Ради Безпеки ООН. Як відомо, в останній не досить прихильно ставилися і до попередніх блокад. Проте також відомо, що на Ізраїль критика РБ ООН якщо й справляла, то дуже мізерне враження (здебільшого у формі образи за нібито упередженість світової спільноти). У Сполучених Штатах, судячи з останніх повідомлень з Білого Дому, «блокувальна» інiціатива буде розцінена як правильне рішення, можливо єдиний шлях у цій ситуації. За повідомленням ізраїльської газети «Джерузалем Пост», американський президент Джордж Буш на зустрічі з лідерами єврейських організацій пообіцяв, що тиск адміністрації Штатів на Арафата щодо згортання насильства триватиме й надалі. Там же Буш наголосив на своїй підтримці позиції Аріеля Шарона, згідно з якою ізраїльський прем’єр не розпочинатиме переговорів доти, поки в регіоні не припиниться кровопролиття. Щодо Європейського Союзу, чия думка, для Ізраїлю хоч і важлива, проте не настільки як американська, то тут на похвалу Шаронові годі розраховувати. Країни ЄС в своїй більшості досі вирізнялися прихильнішим ставленням все-таки до палестинців. Для головуючої в РБ ООН України, яка прагне нормальних відносин і з Ізраїлем, і з арабським світом, таким чином, ситуація — не з найлегших.

Блокада Рамалли, основного міста на Західному березі, звідки, на думку нового уряду Ізраїлю, походить найбільша загроза насильств, також додасть клопотів Шарону. У Рамаллі знаходиться багато дипломатичних місій, які представляють різні країни світу Палестинській автономії. За словами Арафата, блокування палестинських міст завдасть економіці автономії збитків на $3 млрд.; сотні людей не зможуть потрапити на роботу в ізраїльські населені пункти. Але повстання зламати не вдасться. «Я переконаний, що блокада підштовхне народ у скрутнішу ситуацію, а заразом спричинить до зміцнення інтіфади», — зазначив представник руху «Фатх».

Шарон, між тим, докоряє Арафатові, що той у своєму останньому виступі перед парламентом навіть не обмовився про припинення насильства. Що ж до втрат, то за інформацією Шарона, палестинське майно за кордоном оцінюється не менше, ніж в один мільярд доларів.

Своє слово в ізраїльських блокуваннях, очікується, ще скажуть палестинці. На завтра в палестинських містах заплановані масові протести. Ізраїльська розвідка також передбачає зростання атак палестинців в кінці цього місяця під час Арабського саміту в Йорданії, а також через тиждень, під час візиту Аріеля Шарона до Вашингтона та його зустрічі з Джорджем Бушем.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати