Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Штатам загрожує бюджетний дефіцит

30 серпня, 00:00

Міжнародний валютний фонд закликав адміністрацію Джорджа Буша надати більше уваги питанню економічної стабільності в країні. У його щорічному звіті, підготованому до зустрічі Світового банку та МВФ, зазначено, що попередні прогнози показників росту американської економіки на цей та наступний рік були завищені. Щоправда, у другому кварталі цього року намітився певний ріст ВВП у країні. Вважається, що своєрідним стимулом для зростання економічних показників стала війна в Іраку, коли відбулося суттєве збільшення витрат на армію. У другому кварталі цього року оборонні витрати зросли на 46% — ці показники є найвищими за останні 52 роки (тоді американська армія переозброювалася перед війною в Кореї). Крім того, відзначено збільшення великомасштабних інвестувань на 8%, що свідчить про значний рівень упевненості ділових кіл в економічному зростанні. Торік рівень інвестувань, навпаки, знизився на 4,4%.

Однак ці оптимістичні показники виглядають непереконливо на тлі перманентно зростаючого бюджетного дефіциту. Так, за підрахунками бюджетного управління конгресу США, у 2004 році дефіцит досягне $480 млрд. проти $401 млрд. цього року. До речі, за попередніми прогнозами цьогорічний дефіцит мав бути майже вдвічі меншим — $246 млрд. Сьогоднішній дефіцит бюджету побив рекорд 1992 року, коли президентом США був батько Джорджа Буша. Тоді він становив лише $290,4 млрд. За новими прогнозами в період з 2004 по 2013 роки дефіцит американського бюджету навряд чи опуститься нижче $300 млрд., а в найгіршому випадку через десять років сягне $3,7 трлн. Якщо ж включити до розрахунків витрати на програми соціального забезпечення, то дефіцит становитиме $6,3 трлн. Примітно, що всі ці прогнози розраховані на те, що нововведена програма зі скорочення податків виявиться тимчасовою — в цьому переконує адміністрація Буша. За цією програмою очікується, що скорочення податків сприятиме економічному піднесенню й, відповідно, збільшенню податкових надходжень до казни. Однак якщо скорочення податків затягнеться, ситуація з бюджетним дефіцитом вкрай погіршиться.

Адміністрація Буша наполягає на тому, що безпосередньою причиною бюджетної кризи є теракти 11 вересня 2001 року, наслідком яких стали величезні витрати на внутрішню оборону США.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати