США пропонують бідним лібералізацію, але не допомогу
Уряд США блокує міжнародну ініціативу, яку висунула Великобританія, щодо збільшення фінансової допомоги найбіднішим країнам світу. Питання про збільшення допомоги розглядатиметься за два місяці на саміті ООН у мексиканському місті Монтеррей.
Офіційні особи Сполучених Штатів перешкоджають прийняттю декларації, яка б зобов’язала заможні країни збільшити фінансову допомогу 2,8 мільярдам населення Землі, які живуть менше ніж на 2 долари на день, повідомила «Гардіан». Пропонується, щоб розвинені країни за «планом Маршала» щорічно виділяли на боротьбу з бідністю, дитячою смертністю та на впровадження обов’язкової початкової освіти 0,7 відсотка від національного доходу. Гроші на це пропонувалося віднайти шляхом впровадження «податку Тобіна», який передбачав запровадження податку в один відсоток зі всіх валютних операцій у світовій економіці та податку на викид вуглекислого газу. Однак США поклали вето на цю ініціативу
Вашингтон і до терактів був не надто щедрою країною, — країна з найбагатшою економікою в світі виділяла на потреби бідних країн тільки 0,1 відсотка від національного доходу.
Агентства допомоги, коментуючи приготування до конференції у Монтереї, які велися на цьому тижні у Нью-Йорку, повідомили, що американська сторона вважає допомогу в розмірі 0,7 відсотка неприйнятною та наполягає на її скороченні. Замість фінансової допомоги Вашинтон пропонує, щоб бідні країни збільшували власний добробут шляхом подальшої лібералізації економік.
Крім того, Сполучені Штати не впевнені в ефективності фінансової допомоги. За словами міністра фінансів США Пола О’Ніла, надані гроші марнуються корумпованими урядами та зникають через неефективну політику .Зокрема, О’Ніл заявив, що допомога Афганістану може бути призупинена, якщо виявиться, що уряд витрачав гроші не за призначенням.