США цiкавить, чи «дружать» в Українi слово i дiло
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20000205/420-3-1.jpg)
Очевидно, що гості з-за океану хотіли на власні очі побачити, наскільки реальним є втілення обіцяного українським Президентом під час грудневого візиту до Вашингтона. Тоді Леонід Кучма на засіданні українсько-американської міждержавної комісії представив президенту США Біллу Клінтону та віце- президенту Елу Гору план економічних реформ в Україні. І американське керівництво, вкотре почувши запевнення, що зміни на краще в Україні будуть, вирішило так: ми в це віримо, але контрольним терміном реформ називаємо півроку. Тепер, коли минула вже третина визначеного терміну, Сполучені Штати, вочевидь, хочуть почути від своїх представників прогнози на тему «Україна-2000».
«Нині — час стратегічної нагоди для України. Час знову взятися за реформи у стратегічних галузях, які тривалий період відкладалися», — зазначив Медіш на брифінгу для журналістів. І він, і Сестанович говорили про Україну тільки в мажорному тоні, запевняючи, що й парламентська криза, й корупція є типовими проблемами для країн, що будують демократію. Перша, зазначив Сестанович, ніяк не вплине на відносини України із США, іншими державами та міжнародними інституціями, якщо тільки криза не перешкоджатиме втіленню намічених Києвом реформ. Про боротьбу з корупцією, про яку йшлося, очевидно, на зустрічі американських гостей із Секретарем Ради Національної безпеки й оборони Євгеном Марчуком, американський посол з особливих доручень висловився так: «Це є питання, яке серйозно сприймає як США, так і інші країни. Добре вже те, що ваші депутати відкрито говорять про цю проблему».
Схоже, що американські чільні урядовці залишають Україну зi справді гарною думкою про команду Віктора Ющенка — щоправда, із самим прем'єром через його хворобу Медішу й Сестановичу зустрітися не вдалося. В американців склалося враження, що ющенківські кадри є сильними й кваліфікованими. «Нам не треба зайвих дискусій, ми знаємо, що робити. Єдине, що треба обговорювати, — як це робити»,— почули гості від одного з представників команди прем'єра. Така впевненість у своїх силах може тільки порадувати керівництво США, яке вже котрий рік допомагає Україні на шляху реформ. Але крім слів Вашингтон волів би бачити й втілення Києвом задуманого... Власне, за цим i приїхали. Наталя ВІКУЛІНА, «День»