Страшний біг чорнобильського стаєра
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19990427/476-3-2.jpg)
26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини 48 секунд розпочався найтрагічніший для людства марафон. Наймогутніша техногенна радіаційна катастрофа вже «з'їла» більше $11 млрд., направлених на її приборкання і ліквідацію наслідків. І вимагає все нових і нових жертвоприношень.
Сьогодні в Україні більше 2400 км території, офіційно визнаної забрудненою. Це дорівнює майже половині всієї Чернівецької області. Загроза зараження грунту підземними водами триває, оскільки «мертва зона» розміщена в басейні Дніпра, головній водній артерії нашої країни. Очікується, що в подальші 5-10 років швидкість міграції радіонуклідів з «могильників», загальний об'єм яких становить 2,8 млн. м 3 , зростатиме. Радіаційний чинник продовжує залишатися потенційно небезпечним для населення України загалом.
Це відомості не для паніки. Просто це треба пам'ятати і знати. І не ослабляти уваги до чорнобильських проблем. Час позбавив нас радіофобії. Але, як сказав 24 квітня на зустрічі з журналістами і зарубіжними дипломатами директор Національного музею «Чорнобиль» Іван Гладуш, ми не маємо права позбуватися пам'яті про чорнобильську трагедію.