Талiбам погрожують санкцiями
Термін в один мiсяць установлено відповідною резолюцією Ради Безпеки ООН. У випадку, якщо таліби не підуть назустріч світовій спільноті, то пiсля закінчення терміну санкції будуть введені в силу. Вони включають заборону на постачання зброї і посилення заборон на польоти в Афганістан і з нього. Нові обмеження — не перші, але відрізняються підвищеною жорсткістю. Місії уряду талібів по всьому світу будуть, мабуть, закриватися. Ембарго на постачання зброї введене виборче: північний опозиційний альянс, як і раніше, зможе закуповувати бойову техніку в Росії. Перша реакція афганського уряду на резолюцію була негативною. Таліби заявили, що бін Ладена нікому не видадуть. «Це наступ на іслам. Ми не маємо наміру змінювати наші погляди тільки тому, що цього хоче Америка»,— заявив в інтерв’ю агентству «Франс прес» міністр інформації в уряді талібов Кудратулла Джамаль.
Росія і США не просто проголосували за цю резолюцію, а були її найактивнішими прихильниками, повідомила британська радіомовна корпорація Бі-Бі-Сі. Вашингтон звинувачує талібів у приховуванні саудівського екстреміста Усами бін Ладена, який винен, як передбачають у США, у вибухах американських посольств у Східній Африці в 1998 році. Москва звинувачує бін Ладена в підтримці чеченських і таджицьких сепаратистів. Активну протидію запропонованим санкціям надав тільки Пакистан, що не входить, проте, в Раду Безпеки, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Зауважимо, що проти проекту, запропонованого Росією і США, виступив Генеральний секретар ООН Кофі Аннан. «Це не допоможе переговорам і не допоможе нашим гуманітарним зусиллям. Але ми зобов’язані виконати це рішення і вживемо відповідних заходів»,— сказав Аннан. Представники ООН в самому Афганістані побоюються, що таліби підуть на відповідні заходи і це ще більше ускладнить проведення гуманітарних операцій на допомогу афганському народу. Тому за два дні до голосування персонал Організації був вивезений iз Афганістану.