Турецький похід
Анкара вирішує питання відправки вояків до Iраку![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20031008/4179-3-2.jpg)
Турецький уряд прийняв рішення відправити свої війська до Іраку, подавши це питання на розгляд до парламенту. У такий спосіб Анкара відреагувала на прохання США надати для відновлення післявоєнної держави допомогу із десяти тисяч військових. Речник турецького уряду Джеміль Чічек аргументував таку позицію тим, що «Туреччина не може залишатися осторонь подій у сусідній державі».
Незважаючи на критичні настрої з боку турецької громадськості щодо відправки солдатів в Іраку, офіційні представники Анкари висловлюють упевненість, що парламент підтримає ініціативу уряду. Війська перебуватимуть в Іраку протягом року. Відправка армії до Іраку може стати вагомим кроком на шляху до покращання турецько-американських відносин. Напруга між державами зросла після березневої незгоди парламенту мусульманської держави надати територію Туреччини для розміщення 60-тисячного контингенту американських військ, що дозволило б відкрити другий фронт проти ударів по Іраку. На нинішню зміну курсу уряду, ймовірно, вплинула доволі туманна обіцянка США зарадити у врегулюванні наболілого конфлікту з курдськими повстанцями на півночі Іраку. Робітничу партію Курдистану, яка вже друге десятиліття виступає за незалежність іракських курдів, обидві країни зараховують до терористичних організацій. Турецька влада має давні побоювання, що у разі реалізації державницьких намірів іракських курдів, ще серйозніше сепаратистськими настроями можуть пройнятися і місцеві представники цієї національної меншини. Саме цим пояснюється попереднє небажання Туреччини вступати у конфлікт із вибухонебезпечним Іраком, не маючи жодних гарантій підтримки з боку «сильних світу цього».
Представники іракської курдської общини та Правляча рада Іраку висловили занепокоєння перспективою введення турецьких військ до країни. Виступаючи від імені курдського лідера Бахрама Салеха, його помічник заявив, що подібні дії можуть зашкодити безпеці та політичній ситуації в регіоні, наголосивши, що «нічого не може бути вчинено проти волі іракського народу». Курди хвилюються, що Анкара, користаючись розміщенням свого контингенту в Центральному Іраку, намагатиметься встановити контроль над їхніми базами на півночі країни.