У Палестині оголошено надзвичайний стан

Ясір Арафат видав декрет про запровадження на палестинських територіях надзвичайного стану та призначення кризового кабінету міністрів на чолі з Ахмедом Куреї. Надзвичайний кабінет складається з восьми міністрів і створюється строком на місяць. Палестинці побоюються, що Ізраїль виконає свою погрозу про депортацію лідера Ясіра Арафата. Приводом для чергової хвилі звинувачень на адресу палестинської влади став суботній вибух в одному з ресторанів Хайфи. Відповідальність за теракт, жертвами якого стали 19 чоловік, у тому числі четверо дітей, взяли палестинські радикальні угруповання ХАМАС та «Ісламський джихад».
Негайною реакцією Ізраїлю стало здійснення повітряних ударів по об’єктах на території Сирії, визначених як тренувальний табір цих терористичних груп. Речник ізраїльського уряду Аві Пазнер у виправдання бойових акцій заявив, що «удари були спрямовані не проти всього сирійського народу, а лише проти ХАМАСу та «Ісламського джихаду». За його словами, Сирія як країна, котра надає притулок та сприяє терористам, повинна нести відповідальність за їхнi дії. Водночас офіційний представник «Ісламського джихаду» стверджує, що організація ніколи не мала таборів у Сирії, обмежуючи розташування тренувальних осередків винятково палестинськими територіями.
Радикальні дії Ізраїлю змусили Дамаск звернутися з вимогою осуду до Ради Безпеки ООН. На позачергово скликаній сесії посол Сирії наголосив, що держава «зробила стратегічний вибір на користь миру і не вживатиме заходів у відповідь». Думки ж членів Ради Безпеки розділилися — категоричну незгоду з дестабілізуючими ситуацію діями Ізраїлю висловили Німеччина, Франція, закликавши держави регіону до стриманості. Натомість США, де підозрювали Сирію у постачанні контрабандної зброї до Іраку, запевнили прем’єр-міністра Ізраїлю Аріеля Шарона у своїй підтримці.