Перейти до основного вмісту

Україна для Ради Європи — не виняток

04 грудня, 00:00

«Рада Європи буде змушена натиснути на Україну, якщо вона й надалі ігноруватиме питання про скасування смертних вироків», — заявила вчора доповідач Ради Європи з питань скасування смертної кари Ренате Волвенд. «Дати ще раз шість місяців, а потім ще й у результаті не отримати жодного рішення стосовно цієї гострої проблеми, гадаю, не піде на користь ані українському суспільству, ані Раді Європи», — сказала «Дню» пані Волвенд. Вона та інші представники РЄ перебували в Києві на семінарі, організованому підкомітетом з прав людини Комітету з правових питань і прав людини Парламентської асамблеї Ради Європи за сприяння Верховної Ради України.

Найпершим заходом проти українського зволікання буде позбавлення української парламентської делегації у Парламентській асамблеї права голосу. Вже в січні наступного року Рада Європи розглядатиме питання про статус України в цій організації. Найстрашніше, що може чекати на нашу країну, — це повне виключення, хоча пані Волвенд запевнила, що про це поки що мова не йтиметься. Робити ж для України виняток і дозволити надалі виконувати судові рішення про смертну кару радоєвропейці не можуть і виступають категорично проти цього. «Україна, підписуючи домовленості з Радою Європи 1995 року, брала на себе зобов'язання впродовж трьох років ухвалити рішення про скасування смертної кари. Натомість ваша країна виконувала смертні вироки аж до 11 березня 1997 року. Настав час рішучих дій», — наголосила доповідач Ради Європи, говорячи про головну мету семінару. «Ми пишаємося стандартами, прийнятими Радою Європи, і не дозволимо Україні бути винятком із цих стандартів», — підкреслила «Дню» пані Волвенд.

Прибічникам смертної кари доповідачка сказала: «Не треба наводити нам прикладів інших країн. Зобов'язання брала на себе Україна, вона їх і має виконувати».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати