Українське алібі Савченко
Адвокат Марк Фейгін розповів «Дню» про те, що може звільнити льотчицюУ справі Надії Савченко з'явився новий поворот. Слідчий комітет Росії підтвердив, що долучив до справи докази її алібі і почав їх вивчення. Про це повідомив один із захисників української льотчиці Ілля Новиков. «У них зараз never again шанс припинити справу і позбавити нашу країну від усієї цієї ганьби», – написав адвокат у себе на Facebook.
Як це алібі може вплинути на результат справи Надії Савченко? І чи допоможе їй дипломатичний імунітет від Парламентської асамблеї Ради Європи? Про це «День» поспілкувався з її адвокатом Марком ФЕЙГІНИМ:
– Це алібі ґрунтується на матеріалах, отриманих від слідства в Україні та СБУ, яка веде справу про викрадення Савченко, і про події 18 червня (день викрадення сепаратистами Надії. – Ред.). Це – телефонні розмови, які доводять, що Савченко була в 10.46 вже в полоні, а російські журналісти загинули близько 12.00. З об'єктивної сторони, вона ніяк не могла корегувати вогонь, щоб вбити цих журналістів. Фактично, з цього алібі випливає, що вона жодним чином не винна в їх загибелі, і не була посібником вбивства двох і більше осіб.
– Як ви вважаєте, як це алібі вплине на російське правосуддя?
– З юридичної точки зору, воно повинно завершити справу Савченко. Але те, як це відбувається... об'єктивно це має вплинути. Однак поки реакції, щоб припинити справу Савченко за відсутністю складу злочину – немає. Ми подали про це клопотання – реакції теж немає. Подамо скаргу до суду, зважаючи на статтю 125 – бездіяльність слідства щодо цього клопотання. Подивимося...
– Як українській льотчиці може допомогти її членство в ПАРЄ?
– ПАРЄ наділила Надію Савченко імунітетом, прирівняним до дипломатичного статусу. Що це означає відповідно до статуту Ради Європи та Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи, в якому Росія, як член теж бере участь? За цим імунітетом особа, яку наділили повноваженнями делегата, має право брати участь у сесіях без притягнення її до кримінальної відповідальності та перебування під вартою. Тобто, Надію зобов'язані були випустити на сесію в Страсбург протягом 24 годин, бо її повноваження були підтверджені. Але цього не сталося і, можна сказати, Росія порушує статут Ради Європи, і це матиме наслідки. Це не просто позбавлення російської делегації права голосу в ПАРЄ. По-моєму, у Штефана Шеннаха (глава моніторингового комітету ПАРЄ. – Ред.) було 23 пункти. Якщо не будуть виконані й інші пункти, то Росію, теоретично, можуть виключити з Ради Європи.
Це питання ще обговорюватиметься між Росією і ПАРЄ. У якому ключі – сказати дуже складно. Чи допоможе це Савченко? Юридично – так. Але як це буде на практиці – я не беруся сказати.
– Справа Савченко політична. Все залежить від однієї людини – Володимира Путіна ...
– Поза всякими сумнівами. Віддавати її чи ні – вирішувати буде Путін.
Рубрика
День Планети