Перейти до основного вмісту

Українське алібі Савченко

Адвокат Марк Фейгін розповів «Дню» про те, що може звільнити льотчицю
30 січня, 17:52

У справі Надії Савченко з'явився новий поворот. Слідчий комітет Росії підтвердив, що долучив до справи докази її алібі і почав їх вивчення. Про це повідомив один із захисників української льотчиці Ілля Новиков. «У них зараз never again шанс припинити справу і позбавити нашу країну від усієї  цієї ганьби», – написав адвокат у себе на Facebook.

Як це алібі може вплинути на результат справи Надії Савченко? І чи допоможе їй дипломатичний імунітет від Парламентської асамблеї Ради Європи? Про це «День» поспілкувався з її адвокатом Марком ФЕЙГІНИМ:

– Це алібі ґрунтується на матеріалах, отриманих від слідства в Україні та СБУ, яка веде справу про викрадення Савченко, і про події 18 червня (день викрадення сепаратистами Надії. – Ред.). Це – телефонні розмови, які доводять, що Савченко була в 10.46 вже в полоні, а російські журналісти загинули близько 12.00. З об'єктивної сторони, вона ніяк не могла корегувати вогонь, щоб вбити цих журналістів. Фактично, з цього алібі випливає, що вона жодним чином не винна в їх загибелі, і не була посібником вбивства двох і більше осіб.

Як ви вважаєте, як це алібі вплине на російське правосуддя?

– З юридичної точки зору, воно повинно завершити справу Савченко. Але те, як це відбувається... об'єктивно це має вплинути. Однак поки реакції, щоб припинити справу Савченко за відсутністю складу злочину – немає. Ми подали про це клопотання – реакції теж немає. Подамо скаргу до суду, зважаючи на статтю 125 – бездіяльність слідства щодо цього клопотання. Подивимося...

Як українській льотчиці може допомогти її членство в ПАРЄ?

– ПАРЄ наділила Надію Савченко імунітетом, прирівняним до дипломатичного статусу. Що це означає відповідно до статуту Ради Європи та Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи, в якому Росія, як член теж бере участь? За цим імунітетом особа, яку наділили повноваженнями делегата, має право брати участь у сесіях без притягнення її до кримінальної відповідальності та перебування під вартою. Тобто, Надію зобов'язані були випустити на сесію в Страсбург протягом 24 годин, бо її повноваження були підтверджені. Але цього не сталося і, можна сказати, Росія порушує статут Ради Європи, і це матиме наслідки. Це не просто позбавлення російської делегації права голосу в ПАРЄ. По-моєму, у Штефана Шеннаха (глава моніторингового комітету ПАРЄ. – Ред.) було 23 пункти. Якщо не будуть виконані й інші пункти, то Росію, теоретично, можуть виключити з Ради Європи.

Це питання ще обговорюватиметься між Росією і ПАРЄ. У якому ключі – сказати дуже складно. Чи допоможе це Савченко? Юридично – так. Але як це буде на практиці – я не беруся сказати.

Справа Савченко політична. Все залежить від однієї людини – Володимира Путіна ...

– Поза всякими сумнівами. Віддавати її чи ні – вирішувати буде Путін.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати