Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Уряд по-італійськи: посади та повноваження окремо

13 червня, 00:00

Тиждень нових урядів у Європі триває. В Італії приніс присягу кабінет Сільвіо Берлусконі. Лідер блоку «Дім свободи» сформував, як і передбачалося, консервативну та праворадикальну за політичним складом команду. Однак реальні повноваження багатьох членів нового уряду Італії відрізняються від задекларованої справедливості розподілу посад. Найвпливовішою в урядовій коаліції буде партія Берлусконі «Форца Італія» .

Джанфранко Фіні, одіозний лідер Національного Альянсу — партії, в якій вбачають політичних спадкоємців Беніто Муссоліні, став віце-прем’єром. Таким призначенням Берлусконі задовольнив амбіції Національного Альянсу, однак ця посада в італійському уряді не має реальної політичної ваги. Загалом представники Національного Альянсу отримали чотири міністерських крісла в новому кабінеті. Інший член коаліції — Північна Ліга — отримав три міністерських посади. 1994 року уряд Берлусконі розвалився саме через вихід iз коаліції Північної Ліги. Її лідер Умберто Боссі відтепер обійматиме посаду голови новоствореного міністерства реформ і розподілу повноважень між центром і регіонами. Щоправда, роль його досить формальна: Італія вже надала особливого автономного статусу Сардинії, Сицилії, прикордонним районам Вал д’Аоста та південному Тиролю. Надалі ділитися владою з регіонами Рим не збирається — усе залишатиметься в межах післявоєнної конституції Італії, пише «Файненшл Таймс».

Зважаючи на занепокоєння Європейського Союзу оптимістичними заявами Берлусконі про необхідність співпраці Італії зі Сполученими Штатами, італійський прем’єр призначив міністром закордонних справ Ренато Руджеро, єдиного політичного «важковаговика» у новому уряді. Свого часу Руджеро був головою Всесвітньої Торговельної організації, він відомий своїми проєвропейськими настроями та не зіпсував своєї репутації технократа участю в політичних баталіях.

Берлусконі заявив, що дуже щасливий, що йому вдалося «сформувати урядову команду, яка виконає дані італійцям обіцянки та гарантуватиме інновації, свободу та процвітання для всіх». Однак процвітання голови нового італійського уряду поки що залишається головною темою критики нового кабінету в іноземній пресі. Сільвіо Берлусконі — найбагатша людина в Італії, власник трьох найбільших комерційних телекомпаній країни. Він пообіцяв владнати проблему розподілу своїх державницьких обов’язків та приватних інтересів впродовж найближчих ста днів. Однак, пише «Файненшл Таймс», поки що не демонструє особливої активності у відході від контролю за своїм сімейним бізнесом. Наразі в Іспанії Сільвіо Берлусконі звинувачують у тому, що приховуванням податків та фінансовими махінаціями він завдав цій країні збитків на 33 мільйони доларів. Загалом у різних країнах світу проти італійського прем’єра порушено одинадцять кримінальних справ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати