Вашингтон визнав «відкритість України» стосовно Ірану й Іраку
Сполучені Штати не мають свідчень того, що Україна передавала технології до Іраку, сказав, як повідомило агентство АП (www.ap.com), представник Державного департаменту США на умовах анонімності. Але, додав він, США очікують результатів розслідування, яке Президент Леонід Кучма пообіцяв провести стосовно тих, хто торгує з Іраком. Представник Держдепартаменту відзначив також, повідомило вже агентство Рейтер, що «українці мають чудові технології, особливо в ракетній галузі. Ми знаємо, що існують країни з не дуже доброю репутацією, які хотіли б отримати ті технології. Україна, яка висловила намір вступити до НАТО, поводилась відкрито з приводу візитів делегацій Іраку та Ірану». Тепер, як агентства подають слова американського анонімного дипломата, те, як Україна проводитиме контроль над чутливими технологіями, може стати фактором, що визначатиме, чи буде її запрошено до вступу до НАТО, і про це Сполучені Штати сказали Україні. Представник Держдепартаменту також говорив про те, що Сполучені Штати співпрацюють з Україною з підвищення безпеки на 11 атомних електростанціях та інших об’єктах, які містять матеріали, що можна використати для виробництва «брудних бомб».
Іншими словами, Сполучені Штати сьогодні не мають претензій стосовно того, як поводить себе Україна у своїх відносинах з Іраном чи Іраком (проти якого чи то планується, чи то ні масштабна військова операція). Треба думати, найменший натяк на те, що підозри США щодо невиконання Україною своїх зобов’язань можуть підтвердитися, викликали б у Держдепартаменту США зовсім іншу реакцію.
Можливо, заяву анонімного представника Держдепартаменту США можна вважати певною мірою відповіддю на нещодавну публікацію у «Файненшл Таймс», коли без жодного конкретного доказу констатувалося, що Ірак може знайти військові технології в Україні. РНБОУ тоді виступила з заявою, в якій стверджувалося, що Україна повністю дотримується своїх зобов’язань. Раніше Рада Безпеки ООН підтвердила відсутність жодних доказів того, що Україна постачала зброю або військові технології до Іраку. Публікація «Файненшл Таймс», що, м’яко кажучи, була далекою від канонів журналістики, дивним чином співпала з візитом до Києва делегації НАТО на рівні послів на чолі з Генеральним секретарем Альянсу лордом Робертсоном.
Випуск газети №:
№139, (2002)Рубрика
День Планети