Перейти до основного вмісту

Важливий день

Сьогоднi у Брюсселі презентують Стратегічний оборонний бюлетень
14 квітня, 00:00
Сьогодні в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбудеться презентація проекту Стратегічного оборонного бюлетеня України. Цей документ містить оцінку воєнних загроз, стану Збройних сил нашої держави та окреслює головні напрями реформування української армії до 2015 року. Як заявив міністр оборони Євген Марчук після схвалення проекту бюлетеня Державною комісією з питань реформування Збройних сил наприкінці березня, такий документ було прийнято в Україні вперше. Стратегічний оборонний бюлетень був підготовлений на підставі проголошення євроатлантичної інтеграції стратегічною метою України. Крім партнерів по НАТО з документом може ознайомитися й українська громадськiсть. Відлітаючи до Брюсселя, заступник голови Генштабу ЗСУ, начальник управління євроатлантичного спiвробiтництва Леонід ГОЛОПАТЮК розповів у короткому інтерв’ю нашій газеті про завдання презентації.

— Ми презентуємо в Брюсселі скорочену версію Стратегічного оборонного бюлетеня. Вона дасть можливість усім представникам країн НАТО скласти уяву про результати нашої аналітичної роботи з оборонного огляду. Попередні відгуки Альянсу досить позитивні, крім того, ми тісно співпрацюємо з експертами штаб- квартири НАТО. Сьогоднішня презентація — це знакова подія: ми ще раз показуємо, що все робимо відкрито і що наші слова не розходяться з ділами. Звичайно, Стратегічний оборонний бюлетень охоплює настільки великий обсяг питань, що в Брюсселі буде обговорюватися широке коло проблем: стан Збройних сил України, ризики та загрози, наші перспективи тощо.

Стратегічний оборонний бюлетень — це так звана Біла книга. Ми першими на теренах СНД виконали цю величезну роботу. Здобутий завдяки їй досвід ляже в основу напрацювання середньострокових планів реформування Збройних сил. Ми знали, яку армію повинні побудувати, а тепер, завдяки оборонному огляду, знаємо, на що можемо розраховувати, виходячи з наявних можливостей.

Якщо ви візьмете довідник про збройні сили будь-якої держави, зможете знайти там навіть більше деталей, ніж у нашому Стратегічному оборонному бюлетені. Це абсолютно нормальна практика: вже десятиліттями держави не приховують інформацію про свої армії. Я не бачу логіки в тому, щоб Україна щось приховувала. До того ж давно немає що приховувати.

— Незабаром Україну відвідає генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер. Які очікування від його візиту?

— Я б не хотів торкатися політичних аспектів, це не мій «сектор відповідальності». Але з точки зору знаковості візит повинен бути дуже позитивним: до Стамбульського саміту НАТО залишилося трохи більше двох місяців, генеральний секретар Схеффер відвідав ще небагато країн... Приїзд до Києва — це досить непоганий сигнал, визнання держави, яка впевнено й послідовно (хоч і не так швидко, як хотілося б) крокує до своєї мети. Думаю, Схеффер більш детально познайомиться з Україною і стане прихильником нашої держави.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати