Велика Британія допомагає колишнім радянським державам
У неділю уряд Великої Британії заявив про свої плани надати державам колишнього Радянського Союзу 80 млн. фунтів стерлінгів ($118 млн. доларів) як допомогу по зміцненню ядерної безпеки.
Нещодавно сталася катастрофа на «Курську», внаслідок якої загинуло 118 чоловік, і ці гроші могли б бути витрачені на зміцнення безпеки на атомних підводних човнах, але Міністерство закордонних справ чекає, що кошти підуть на утилізацію старого ядерного озброєння.
Останнім часом зростає заклопотаність з приводу ядерної безпеки в державах колишнього Радянського Союзу, на території яких із часів холодної війни збереглася велика кількість застарілої ядерної зброї.
Міністр закордонних справ Робін Кук підкреслив: «Ризик ядерного забруднення не визнає кордонів між країнами. Держави колишнього Радянського Союзу зіткнулися з величезними ядерними проблемами, що впливають на життя всіх нас. Усе міжнародне співтовариство повинне негайно почати брати участь у розв’язанні цих проблем».
Минулого року Кук відвідав російське місто Мурманськ і оголосив про те, що Британія надасть 5 млн. фунтів стерлінгів для допомоги по утилізації відпрацьованого ядерного палива атомних підводних човнів.
Протягом трьох років на фінансування робіт по зберіганню відпрацьованого ядерного палива підводних човнів буде витрачено 80 млн. фунтів.
За оцінками, в Радянському Союзі було вироблено близько 1350 т ядерних матеріалів, що використовуються при виробництві ядерної зброї.
У цей час існує близько 50 місць зберігання цих матеріалів. Сьогоднішній оборонний арсенал нараховує приблизно 750 т ядерних матеріалів.
Крім того, кошти, що виділяються, будуть витрачені на модернізацію регулюючих систем, підвищення безпеки атомних електростанцій і культури ядерної безпеки в державах колишнього Радянського Союзу.
Випуск газети №:
№153, (2000)Рубрика
День Планети