Перейти до основного вмісту

Віце-президента США звинувачують у махінаціях

11 липня, 00:00

Позов розглядатиметься в Далласі, де розташована штаб- квартира корпорації, однак відгукнеться й у Вашингтоні, де нинi працює Річард Чейні. Свого часу «Джудішіал вотч» добре попсувала кров адміністрації Білла Клінтона, викривши порушення закону про передвиборні пожертви, які демократи брали в китайських агентів та буддистських монахів, що дали обітницю бідності й на перший погляд були не здатні фінансувати виборчі кампанії.

Справа «Джудішіал вотч» проти «Голлібартон» стане новим епізодом низки гучних фінансових скандалів довкола фірм «Енрон», «Ворлдком» та «Мерк». Позов подано відразу після промови президента Буша, який закликав американський бізнес почати нову еру в історії підприємнитцва та заявив, що захистить інтереси вкладників. Буш сповістив про створення спеціального відомства, яке вестиме розслідування економічних злочинів. Очолить його заступник міністра юстиції США Ларрі Томпсон. За даними Бі-Бі-Сі, понад 80 мільйонів американців вклали свої гроші в акції компаній, і 67% американських вкладників переконані, що багато компаній фальсифікують дані у своїх бухгалтерських книгах.

«Джудішіал вотч» негайно прореагувала на виступ президента, заявивши, що він так поспішав запропонувати нові правила й обмеження для приватного бізнесу, в основному, для того, щоб відволікти увагу від гріхів Річарда Чейні.

Довколо фігури віце-президента США цього тижня й так доволі шуму. Британська газета «Таймс» опублікувала інформацію про можливі варіанти заміни Річарда Чейні як напарника Джорджа Буша на президентських перегонах 2004 року. За інформацією видання, Чейні, швидше за все, замінить Том Рідж, директор служби Внутрішньої безпеки і особистий друг президента Буша. Колишній губернатор Пенсильванії, нагороджений Бронзовою Зіркою ветеран війни у В’єтнамі, Рідж користується повагою багатьох американських політиків, незалежно від їх партійної приналежності, й тому може стати гідною заміною члену команди Буша-старшого, колишньому міністру оборони Річарду Чейні. Серед інших можливих кандидатур «Таймс» називає насамперед міністра оборони Дональда Рамсфельда, а також з однаково низькою ймовірністю змагатися за Білий дім пліч-о- пліч з Джорджем Бушем, держсекретаря Коліна Пауелла, радника Буша з національної безпеки Кондоліззу Райс та колишнього мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані.

При цьому Річард Чейні досі не виключив можливості вдруге балатуватися на посаду віце-президента.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати