Перейти до основного вмісту

Війна стає ще ближчою

Серед жертв нового теракту — російськомовні
19 січня, 00:00

Заклики до миру ні до чого не приводять. Насильство провокує насильство, і так, мабуть, до нескінченності. Палестинський терорист розстріляв бенкет з приводу набуття повноліття дівчинкою в місті Хадера на півночі Ізраїлю. Загинуло шість осіб, постраждало тридцять три, серед яких — вихідці з колишнього Радянського Союзу, повідомляють інформагентства. МЗС України і ізраїльське посольство в Україні поки що не змогли сказати «Дню», чи були серед тих, хто постраждав у черговому теракті, українські громадяни або вихідці з України. Ці дані, як очікується, будуть надані в понеділок. Відповідальність за теракт взяло на себе угруповання «Мученики аль- Акси». Керівництво Палестинської національної автономії засудило теракт в Хадері, що не спинило ізраїльської військової акції.

Ізраїльські збройні сили у відповідь провели повітряний рейд, в якому серйозного удару завдано по штаб-квартирі палестинських сил безпеки в місті Тулькарм. Крім того, спецпідрозділи ізраїльських збройних сил увійшли до міста Рамаллах, де знаходиться штаб-квартира лідера Палестинської автономії Ясира Арафата і близької до нього організації ФАТХ. Вони, як повідомляється, вже зайняли позиції навколо штаб-квартири Арафата. Вважається, що ізраїльський уряд планує повністю ізолювати Арафата, а Палестинська автономія повинна отримати такий урок, якого вона ніколи не зможе забути. Ізраїльтяни переконані, що Арафат сподівається за допомогою тероризму отримати те, чого б він ніколи не досягнув за столом переговорів. У свою чергу, представники Палестини, у тому числі і у своїх офіційних повідомленнях звинувачують у тероризмі саме Ізраїль. Оточення Арафата закликає Сполучені Штати втрутитися, доки ситуація не вибухнула. США, як і країни Європейського Союзу, в останні місяці практично не засуджували акції ізраїльських збройних сил після кількох терактів.

У той же час деякі аналітики на Заході схильні вважати Арафата не скільки причетним до тероризму, скільки заручником ситуації, в якій він не може ні реально вплинути на популярні в масах палестинські угруповання, ні виконати всі ізраїльські вимоги. Серед іншого, багато говорять і про те, що в Палестині триває боротьба за владу, в якій будь-які радикальні кроки Арафата можуть принести йому тільки поразку.

У цій ситуації, схоже, міжнародна спільнота просто безсила. А українська пропозиція провести зустріч між представниками керівництва Ізраїлю та Палестинської автономії може втратити сенс — бо на Близькому Сході сьогодні явно йдеться не про пошуки миру.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати