Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Власті погрожують «закрити» опозицію

12 травня, 00:00
За даними опозиційного центрвиборчкому, за перші чотири дні опозиційної кампанії з виборів президента в країні проголосувало понад один мільйон чоловік з 7,3 мільйона виборців

Міністерство юстиції Білорусі в офіційній заяві попередило опозиційні партії й рухи, що їхню діяльність може бути припинено через участь у несанкціонованій владою кампанії з виборів президента, що почалася в країні 6 травня й триватиме 10 днів.

«У зв'язку з участю низки партій у так званих «виборах президента Республіки Білорусь» Мін'юст виніс письмове попередження 13 партіям і рухам... Ця обставина може служити підставою для відмови в реєстрації цих партій і громадських об'єднань», — говориться в заяві, опублікованій учора в пресі.

Указом президента Білорусі Олександра Лукашенка, повноваження якого мали б закінчитися в липні, але були продовжені референдумом до 2001 року, всі партії й рухи повинні бути перереєстровані до 1 липня поточного року.

Причому умовою реєстрації є офіційне визнання зміненої конституції, що сконцентрувала владу в руках президента й сформувала Національні збори.

«Ми розуміємо, що фронт може бути закрито — ми не визнаємо зміни конституції, ми не зможемо відмовитися від виборів — природного права громадян. На наших очах відбувається руйнування всіх засад демократичного суспільства», — повідомив «Дню» Юрій Ходика, заступник голови Білоруського народного фронту.

За даними опозиційного центрвиборчкому, за перші чотири дні опозиційної кампанії з виборів президента в країні проголосувало понад один мільйон чоловік з 7,3 мільйона виборців, або понад 15 відсотків при необхідному порозі 50 відсотків плюс один голос.

Члени виборчих комісій обходять по будинках електорат, пропонуючи бюлетені, в яких дві кандидатури — Зенона Позняка, політемігранта, який керує БНФ з-за кордону, й Михайла Чигиря, колишнього прем'єр-міністра, який перебуває в ув'язненні до суду за звинуваченням у розкраданнях (правозахисна організація Міжнародна амністія назвала Чигиря в'язнем совісті).

«Голову Гомельської комісії Євгена Мурашка заарештовано на 10 діб, у різних регіонах конфісковано понад 50000 бюлетенів. Усього ж за час кампанії, що почалася в лютому, понад 1000 чоловік отримали попередження, штрафи, адміністративні арешти», — повідомив «Дню» Олесандр Коктиш, прес-секретар центрвиборчкому.

Минулого тижня в Мінську безслідно зник керівник виборчого штабу Чигиря, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Захаренко, проти якого порушено карну справу за перешкоду діяльності працівникам міліції. МВС не має в своєму розпорядженні відомостей щодо перебування Захаренка.

Проти голови ЦВК Віктора Гончара порушено карну справу за присвоювання повноважень, за що йому загрожує покарання до 2 років позбавлення волі. Він уже провів 10 діб під арештом, незважаючи на протести правозахисних організацій, Євросоюзу, США, за організацію несанкціонованих зборів.

Захід не визнав підсумків референдуму в Білорусі. Однак безперечно підтримали опозиційні вибори тільки США, Конгрес яких прийняв наприкінці квітня відповідну резолюцію. Мінськ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати